Specyfika ortodoncji - o diagnozowaniu i leczeniu ortodontycznym
Reklama

Specyfika ortodoncji

O diagnozowaniu i leczeniu ortodontycznym z dyplomowanymi higienistkami stomatologicznymi Joanną Walasek, Katarzyną Połanecką, Patrycją Dudałą oraz asystentkami Barbarą Sapigórską i Anną Wołowicz z Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT rozmawiała Anna Olszewska-Adamowicz.

W dzisiejszych czasach bardzo wielu pacjentów dąży do uzyskania tak estetycznego efektu, jaki kreują media. Są otwarci na leczenie ortodontyczne, gdyż zdają sobie sprawę z niedoskonałości swojego uzębienia. Czy podejście do tak świadomego, pewnego siebie pacjenta jest trudniejsze, wbrew pozorom bardziej wymagające niż w przypadku pacjenta, którego trzeba przekonywać do leczenia ortodontycznego?

Barbara Sapigórska: Nasze Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT dąży do spełniania oczekiwań nawet najbardziej wymagających pacjentów, a jakość obsługi jest dla nas sprawą bezwzględnie priorytetową. Faktycznie coraz częściej spotykamy się z pacjentami, którzy przychodzą do nas z konkretnymi założeniami i oczekiwaniami. Nie powiedziałabym jednak, że leczenie takiego pacjenta jest trudniejsze. Nasze podejście po prostu musi być zupełnie inne.

Katarzyna Połanecka: W takim przypadku nie jest kwestią dbanie na przykład o właściwe zaangażowanie pacjenta. Pacjent świadomy wie, jaki efekt chciałby osiągnąć, i jest gotowy na pełną współpracę. Często nie jest to jego pierwszy kontakt z leczeniem ortodontycznym, więc pewniej podejmuje decyzje, natomiast pacjent mniej świadomy w tej dziedzinie potrzebuje więcej czasu. Jest też zdyscyplinowany,nie opuszcza wizyt, podporządkowuje się wymaganiom lekarza, przestrzega diety i higieny,dostosowuje się do naszych zaleceń, komunikacja z nim jest również łatwiejsza. Niekiedy tacy pacjenci mają tendencję do bagatelizowania roli personelu śre...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.