Spotkanie Rzeczników Praw Lekarza Okręgowych Izb Lekarskich w NIL

Spotkanie Rzeczników Praw Lekarza Okręgowych Izb Lekarskich w NIL

Rzecznicy Praw Lekarza z całej Polski spotkali się w siedzibie NIL, by wspólnie podzielić się najważniejszymi problemami zgłaszanymi do nich przez lekarzy i lekarzy dentystów.

Chcemy, by każdy z nas – rzeczników – miał poczucie zespołowości i jedności w podejmowaniu wspólnych działań w obronie praw lekarzy. Przeszkód stawianych przez system jest wiele. Jesteśmy po to, by lekarz mógł w pełni poświęcić się leczeniu – podkreśla Monika Potocka, Rzecznik Praw Lekarza Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Punktem wyjścia do zwołania pierwszego w tej kadencji NRL spotkania Rzeczników Praw Lekarza z całej Polski stała się budząca kontrowersje sprawa związana z tzw. nienależną refundacją. Kwestii niezwykle ważnych dla lekarzy i lekarzy dentystów, które należy omówić, jest jednak dużo więcej – dodaje Rzecznik Praw Lekarza NIL.

W sprawie związanej z nałożeniem przez NFZ kar na lekarzy za nienależną refundację rzecznicy zwracali uwagę na problem, który mimo wielu apeli środowiska lekarskiego jest ciągle obecny w codzienności polskich lekarzy, a którym jest niesłusznie narzucony obowiązek określania stopnia refundacji.

Niemniej ważne zagadnienie stanowiły uaktualnienie Karty Praw Lekarza oraz prace legislacyjne związane z umocnieniem funkcji rzeczników praw lekarzy w samorządzie lekarskim, oraz ujednolicenie regulaminu i kompetencji działania rzeczników okręgowych izb lekarskich.

Istotnym efektem spotkania było wytworzenie swoistego kanału komunikacyjnego pomiędzy rzecznikami w sprawach najważniejszych dla obrony praw lekarzy.

Chcemy spotykać się cyklicznie, by mieć wgląd w najważniejsze potrzeby lekarzy i móc reagować na nie tak szybko, jak to będzie możliwe – podsumowała Monika Potocka.

Źródło: nil.org.pl

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.