Do 15 marca należy złożyć sprawozdanie o odpadach
Przypominamy, że do 15 marca br. podmioty wykonujące działalność leczniczą zobowiązane są złożyć sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami za rok poprzedni.

Powstałą w celu wspomagania procesu generowania sprawozdań z ilości wytworzonych odpadów medycznych aplikację BDO app oraz instrukcję obsługi można pobrać, klikając w załączone poniżej linki.
Zgodnie z zapisami ustawy wprowadzającej w życie BDO, odpady wytworzone w trakcie pracy muszą być ewidencjonowane w urzędowej bazie. Zadbanie o właściwy obieg kart przekazania odpadów często jest nie lada wyzwaniem, które dodatkowo zajmuje wiele czasu.
Dzięki aplikacji można monitorować ilość wytworzonych w ciągu roku odpadów z poziomu swojego telefonu komórkowego.
Poniżej załączmy linki, za pośrednictwem których można pobrać aplikację oraz zapoznać się z instrukcją obsługi, przygotowaną przez Bydgoską Izbę Lekarską.
Link do pobrania aplikacji
Instrukcja użytkowania
Skrócona instrukcja użytkowania
Źródło: nil.org.pl
Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.
Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Zastosowanie asymetrycznego aparatu RPE (rapid palatal expansion) ze śrubą wachlarzową u pacjenta z jednostronnym rozszczepem wargi i podniebienia – opis przypadku
Słowa kluczowe: jednostronny rozszczep wargi i podniebienia, zgryz krzyżowy, aparat RPE, zatrzymany kieł Keywords: unilateral cleft lip and palate, crossbite, RPE appliance, retained canine Streszczenie: Celem pracy jest przedstawienie zastosowani...

Leczenie ortodontyczne pacjentów z zespołem Moebiusa przed i po zabiegu chirurgicznym
Autorzy opisują złożoną, ortodontyczno-chirurgiczną korekcję wady zgryzu u dorosłego pacjenta cierpiącego na zespół Moebiusa (z.M.). Leczenie przeprowadzono na Oddziale Stomatologii i Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Uniwersyteckieg...

Badanie wpływu leczenia ortodontycznego na przemieszczenie zębów przednich u pacjentów z chorobą przyzębia
Celem pracy było zbadanie leczniczego wpływu leczenia ortodontycznego na przemieszczenie zębów przednich spowodowane chorobą przyzębia.