Dr hab. n. med. Tadeusz Morawiec: Sukces ma wielu ojców. Istota interdyscyplinarności w stomatologii
Z dr. hab. n. med. Tadeuszem Morawcem, specjalistą w zakresie chirurgii stomatologicznej, kierownikiem Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Katedry Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, rozmawiała Urszula Rudner.

Panie Docencie, jest Pan specjalistą w zakresie chirurgii stomatologicznej. Jakie motywy kierowały Panem w wyborze drogi zawodowej?
Moja droga do chirurgii stomatologicznej ma korzenie rodzinne. Mój ojciec jest chirurgiem ogólnym, w tej chwili emerytowanym, stąd styczność z pacjentami, zabiegami od wczesnych lat nie były mi obce. Wybór stomatologii należał do mnie, wtedy myślałem że to interesujący zawód, dzięki któremu można leczyć pacjentów, niekoniecznie poświęcając cały dzień w pracy, bez dyżurów, co po ukończonych studiach zostało dosyć szybko zweryfikowane. Późniejsze zainteresowanie chirurgią wynikało ze stażu podyplomowego w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, odbywanego głównie w I Katedrze i Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej kierowanej przez prof. dr hab. n. med. Bognę Pogorzelską-Stronczak, gdzie po jego ukończeniu rozpocząłem pracę.
Kogo ze swoich nauczycieli zawodu wspomina Pan Docent najcieplej? Z czyich rad i doświadczeń korzysta Pan najczęściej w trakcie pracy zawodowej?
Bardzo mile wspominam wielu moich nauczycieli. Początkowo ojca, potem prof. Bognę Pogorzelską-Stronczak, kolegów z kliniki w Zabrzu, gdzie ukończyłem w 1999 roku specjalizację I stopnia z chirurgii stomatologicznej. Kolejnym etapem rozwoju była praca w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej w [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!