Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
Wstęp
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci. Nigdy nie paliła. Jako nastolatka nosiła stałe aparaty ortodontyczne na górnym i dolnym łuku i ma dolny stały aparat retencyjny.
Jej niezadowolenie wynikało głównie ze stłoczenia i krótkich górnych siekaczy bocznych, z których lewy był ciemniejszy, i szparowatości zębów dolnych. Pacjentka zachowywała dość dobrą higienę jamy ustnej, jednak w tym obszarze konieczna była poprawa.
Oprogramowanie ClinCheck® wykorzystano do pokazania pacjentce, jak może wyglądać ustawienie jej zębów po leczeniu systemem Invisalign Go® i do przedstawienia propozycji planu leczenia.
Następnie wykorzystano narzędzie do projektowania i wizualizowania uśmiechu, aby pokazać zabiegi odtwórcze wymagane do osiągnięcia pożądanego wyniku.
Planowanie leczenia
U pacjentki występowało kilka problemów, dlatego przeanalizowaliśmy różne opcje leczenia:
- Leczenie ortodontyczne w celu wyrównania zębów, co spowodowałoby korektę stłoczenia i szparowatości, oraz uzupełnienia kompozytowe wydłużające krótsze zęby w połączeniu z wybielaniem zewnętrznym i wewnętrznym, które rozświetliłoby uśmiech pacjentki.
- Wybielanie i uzupełnienia kompozytowe, które pozwala skorygować krótsze boczne siekacze, ciemniejszy lewy siekacz i zamknięcie przestrzeni.
- Licówki porcelanowe, które również pozwoliłyby skorygować wszystkie powyższe problemy.
Następnie przyjrzeliśmy się zaletom i zagrożeniom wynikającym z każdej z tych [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!