Zastosowanie protez ruchomych w ramach wysokiej jakości leczenia
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Wisienka na torcie całkowitych protez zębowych – indywidualność i naturalność. Zastosowanie protez ruchomych w ramach wysokiej jakości leczenia odbudowującego u pacjenta bezzębnego

Leczenie odbudowujące bezzębnej szczęki wymaga przede wszystkim dobrej znajomości funkcji i statyki protetyki dentystycznej. Dopasowane różowobiałe uzupełnienia estetyczne spełniające oczekiwania pacjenta stanowią wisienkę na torcie, skutkując zwiększoną jakością leczenia.

Wszyscy o tym wiemy, ale warto to powtórzyć: w nadchodzących latach liczba bezzębnych pacjentów będzie gwałtownie wzrastać ze względu na zmiany zachodzące w zakresie demografii. Im wyższa średnia długość życia, tym większa liczba bezzębnych pacjentów. Dlatego całkowite protezy pozostaną bardzo istotnym elementem leczenia dla lekarzy i techników i nie powinny być zaniedbywane ani w zakresie kształcenia czy szkoleń, ani w codziennej pracy stomatologów i techników dentystycznych. Wiedza w połączeniu z ekspertyzą kliniczną i techniczną są niezbędne w celu osiągnięcia zadowalających wyników. Szczerze mówiąc, z ekonomicznego punktu widzenia protezy całkowite dają pacjentom bezzębnym niewielkie nadzieje, jednakże autor niniejszego raportu twierdzi, że wszystko zależy od perspektywy. Całkowite protezy zębowe umożliwiają indywidualne podejście do każdego pacjenta. Odpowiednią strategię leczenia można wybrać z szeregu technik przetwarzania, aby zaspokoić indywidualne potrzeby leczonego pacjenta. Stosownie do tego zakres wyników kształtuje się od np. wysoce estetycznych, wykonanych na zamówienie zamienników zębów do „podstawowych” protez całkowitych wykonanych metodą cyfrową. Niezależnie od zastosowanej metody funkcja i statyka pozostają na wysokim poziomie. Jakiekolwiek kompromisy w zakresie statyki i funkcji byłyby nie do przyjęcia.

Przeczytaj wszystkie artykuły z kategorii PROTETYKA

Sytuacja przed leczeniem

75-letnia pacjentka zgłosiła się do gabinetu z poważnym uszkodzeniem przyzębia w górnej i dolnej szczęce [...]

Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy