Zastosowanie systemów otwartych we współpracy gabinetu stomatologicznego z laboratorium – case study
TITLE: The use of open systems in cooperation between a dental office and a laboratory – a case study
STRESZCZENIE: Artykuł prezentuje, w jaki sposób cyfrowo zaprojektować szablon do miniimplantów oraz aparat typu Beneslider.
SŁOWA KLUCZOWE: miniimplanty, ortodoncja, stomatologia cyfrowa
SUMMARY: The article presents how to digitally design a template for mini-implants and a Beneslider appliance.
KEYWORDS: mini-implants, orthodontics, digital dentistry
Architektura otwarta w stomatologii to nie tylko kwestia wykorzystania narzędzi cyfrowych w produkcji materiałów i rozwiązań optymalizujących pracę. Systemy otwarte we współpracy gabinetu i laboratorium pozwalają tworzyć autorskie, spersonalizowane plany leczenia, które nie mogłyby powstać w oparciu o techniki standardowe. Przykładem takiej współpracy jest przedstawione case study łączonego leczenia ortodontycznego przeprowadzonego przez dr. n. med. specj. ortod. Macieja Cićkiewicza we współpracy z Laboratorium Once.
Nowe systemy o architekturze otwartej rozwijają się dzięki procesowi cyfryzacji. To powoduje, że zarówno lekarze, jak i technicy w procesie planowania ścieżek leczenia nie są dalej ograniczani do wyboru wcześniej wykonanych, standardowych elementów. Teraz mają oni możliwość personalizacji produktów. Sprawia to, że lekarz ma większe spektrum możliwości i może pozwolić sobie na kreatywność w dostosowaniu najlepszych rozwiązań do konkretnych przypadków.
Jednakże, by efektywnie pracować w systemie otwartym i tworzyć dedykowane rozwiązania ułatwiające pracę i zwiększające efektywność leczenia, konieczne jest, by [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!