W krainie zdrowego uśmiechu
Współcześnie uwidacznia się zmiana mentalności pacjentów i ich podejścia do stomatologii. Personel kliniki musi umieć dostosować się do tych zmian, aby sprostać wymaganiom pacjentów. Z hig. stom. Anetą Przybyłowską oraz hig. stom. Moniką Baczewską, które nie tylko wykonują zabiegi higienizacyjne w Krainie Zdrowego Uśmiechu, ale także koordynują prace asystentek i higienistek w placówkach zarządzanych przez Premium Dental Group w Olsztynie, rozmawiała Urszula Rudner.
Kraina Zdrowego Uśmiechu to miejsce, które w niczym nie przypomina tradycyjnej placówki stomatologicznej. Jaki był zamysł projektu placówki?
Aneta Przybyłowska: Nie do końca nie przypomina placówki medycznej, mamy przecież w pełni wyposażone gabinety, unity, mikroskop, całą pracownię rentgenowską z tomografią 3D, więc trochę tego klimatu medycznego jednak pozostaje.
Monika Baczewska: Ale prawdą jest też to, że koncepcja architektoniczna naszych placówek (zarządzanych przez Premium Dental Group – przyp. red.) zakładała stworzenie miejsca, które miało bardziej kojarzyć się ze SPA niż ze stereotypowym dentystą. Z tego, co pani mówi, wynika, że się nam udało.
A.P.: Właściciele Krainy Zdrowego Uśmiechu od samego początku mieli strategię takiego „dental SPA”. Gdyby spojrzeć przykładowo na plany wentylacji, to można złapać się za głowę. Trochę to skomplikowane. O koszty nawet nie pytam. Ale dzięki temu pacjent, wchodząc do naszych placówek, nie czuje charakterystycznego dla dentysty zapachu. Niby drobiazg, ale jednak wydaje się dość istotny.
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto się zarejestrować?
- zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
- zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
- będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
- możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
- masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
Logowanie
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce
Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego jako następstwo przeoczonego złamania kłykcia żuchwy u dziecka
Słowa kluczowe: skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego, złamanie kłykcia żuchwy, tomodensytometria Keywords: temporomandibular joint ankylosis, fracture of the mandibular condyle, tomodensitometry Streszczenie: Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowe...
Łączne leczenie ortodontyczne i chirurgiczne ciężkiej wady zgryzu klasy III ze zgryzem krzyżowym przednim i tylnym
W niniejszej pracy kazuistycznej przedstawiono przypadek dorosłego pacjenta z ciężką szkieletową wadą zgryzu klasy III, z ewidentnym niedorozwojem szczęki i nadmiernie rozwiniętą żuchwą, co powodowało zgryz krzyżowy przedni i tylny, a także przesu...
Aparaty nakładkowe i miniimplanty ortodontyczne w leczeniu zgryzu przewieszonego u dorosłych
Słowa kluczowe: zgryz przewieszony, miniimplanty, nakładki Keywords: scissor bite, miniscrews, aligners Streszczenie: Zgryz przewieszony nie ulega samoistnej korekcji. Stopniowo pogarsza się w wyniku nadmiernego wyrzynania się zębów, negatywnie wp...