Ekscytująca zmiana. Porównanie systemów ceramicznych IPS d.SIGN i IPS Style
Autor artykułu już jakiś czas temu zdecydował się na używanie materiałów ceramicznych IPS Style, stosując technikę warstwową. Zanim rozpoczął pracę z systemem ceramicznym IPS Style, dokładnie przetestował materiał i porównał go z produktem stosowanym wcześniej.
Zmiana jest ekscytująca – również w codziennej pracy w laboratorium dentystycznym. Autor artykułu już jakiś czas temu zdecydował się na używanie materiałów ceramicznych IPS Style, stosując technikę warstwową. Zanim rozpoczął pracę z systemem ceramicznym IPS Style, dokładnie przetestował materiał i porównał go z produktem stosowanym wcześniej.
Głównym celem przejścia na nowy system ceramiczny była poprawa jakości wyników. W naszym laboratorium regularnie stosowaliśmy ceramikę szklaną fluoroapatytowo-leucytową IPS d.SIGN®. Jednak pewnego dnia zadaliśmy sobie następujące pytanie: czy IPS Style® (pierwsza opatentowana ceramika na metal zawierająca oksyapatyt) stanowiłby solidną alternatywę dla stosowanego przez nas produktu? Zdecydowaliśmy się przetestować nowy materiał na płaskich próbkach stopów kobaltowo-chromowych. Próbki te pozwoliły nam lepiej przyjrzeć się materiałom ceramicznym nakładanym przy zastosowaniu techniki warstwowej. Użyliśmy podstawowych próbek stopu metalu (Colado CC), by zbadać i porównać pewne właściwości charakteryzujące materiały IPS d.SIGN oraz IPS Style, takie jak np.: kolor, jasność, skurcz, fluorescencja i stabilność wymiarowa.
Przygotowanie powierzchni i nałożenie opakera
Jedna próbka została poddana oksydacji w temperaturze 950°C przez minutę. Na drugą próbkę został nałożony „bonding”. Dwie próbki metalowe o różnych podstawach zostały odpowiednio przygotowane do nałożenia materiału ceramicznego. Następnie na próbki nałożono opakery IPS [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!