Każdy przypadek jest inny…Estetyczne uzupełnienie z użyciem dopasowanego do pacjenta filara z ceramiki wzmacnianej dwukrzemianem litu
Biokompatybilność znacząco przyczynia się do długotrwałego sukcesu uzupełnień protetycznych na implantach, a prawidłowa procedura ich wykonania jest miarą sukcesu zespołu stomatologicznego.
Od momentu powstania implantologii w dziedzinie tej zaszło wiele zmian. Pojęcia takie jak „osteointegracja” czy „uzupełnianie ubytków implantami” na stałe zagościły już w terminologii dentystycznej na całym świecie. Dzięki ciągłemu rozwojowi implantologii i licznym badaniom przeprowadzanym w tej dziedzinie stosowanie implantów staje się coraz bardziej powszechne.
Firmy zajmujące się produkcją implantów i elementów protetycznych szybko dostosowują swoją ofertę do zmian zachodzących w dziedzinie implantologii. Niestety zdarzają się systemy, których zastosowanie nie przynosi pożądanych rezultatów w kwestii estetyki i funkcjonalności. Mnogość systemów implantologicznych dostępnych na rynku nie ułatwia specjalistom wyboru tych najwłaściwszych dla danych przypadków.
Korony wsparte na implantach znacząco różnią się od siebie i muszą być dopasowane indywidualnie do pacjenta. Obecnie dostępnych jest wiele opcji. Rozróżniamy dwie kategorie filarów podpierających: gotowe (uniwersalne) oraz indywidualnie dopasowane do pacjenta (tytan, tlenek cyrkonu itp.) Filary uniwersalne są wytwarzane maszynowo i charakteryzują się standardowym kształtem oraz wymiarami.
Filary indywidualnie dopasowane do pacjenta
Filary indywidualnie dopasowane do pacjenta, w porównaniu z filarami gotowymi, zapewniają większą kontrolę nad estetyką i funkcjonalnością uzębienia. Do korzyści płynących z zastosowania takich filarów możemy zaliczyć:
- estetyczny efekt końcowy: nadanie naturalnego kształtu zęba,
[...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!