Manufaktura wrażenia - recepcja stomatologiczna - dentalmaster.pl

Manufaktura wrażenia

Sukcesu nie można kupić. Wiadomo natomiast, że ma on wielu ojców. Jeśli sukces gabinetu przełożyć na pozytywny sposób postrzegania go w otoczeniu, a także osiągnięcie pułapu pożądanego prestiżu, należy mieć świadomość, że bez wątpienia jeden z kluczowych elementów tej budowy stanowi pierwszy front konfrontacji z pacjentem — rejestracja. Dlaczego jest tak istotna? Jak należy ją zorganizować, aby była efektywna w swoim działaniu?

Pierwsze zderzenie — ogólne wrażenie

Szczególnego odkrycia nie dokonamy, mówiąc, że pierwsze wrażenie ma dla ogólnej oceny olbrzymie znaczenie. Tę prawidłowość potwierdzają codzienne życiowe sytuacje, w których jesteśmy odbiorcami różnych doznań – wizyta w restauracji, rozmowa rekrutacyjna, spotkanie z przedstawicielem handlowym, wizyta u fryzjera etc. Podobnej ocenie poddawani jesteśmy także jako nadawcy tych doznań – w tym przypadku jako osoby oferujące usługi stomatologiczne. Jak wiadomo z analizowanych już wcześniej zagadnień neuromarketingu, człowiek nie jest istotą racjonalną, jest emocjonalny. W świetle prowadzonych badań dowiedziono bowiem, że to emocje a nie zakładany wcześniej racjonalizm silnie wpływają na wynik podejmowanych przez człowieka decyzji. Wpływ na nasze życiowe wybory mają głównie impulsy. Emocje nie są już epifenomenem, a stanowią integralną część procesu decyzyjnego. W lutowym wydaniu „Rekinów Dentobiznesu” nasz rozmówca prof. Henryk Mruk, ekspert w zakresie skutecznego przywództwa, marketingu oraz zarządzania sprzedażą, akcentował istotę pierwszego wrażenia. Wskazywał, że pierwsze wrażenie czy też przyjemne odczucia po pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym mogą w nadrzędny sposób wpływać na ogólną opinię na temat danego miejsca. Najczęściej nieświadoma, ale automatyczna ocena emocjonalna wyprzedza analizę poznawczą.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.