Normalność? To już prehistoria. SARS-Cov-2 w gabinecie - dentalmaster.pl

Normalność? – to już prehistoria

Do góry nogami — w taki właśnie sposób koronawirus SARS-Cov-2 wywrócił życie prywatne i zawodowe nas wszystkich (uogólnienia w tej materii nie są raczej nadużyciem). O ile czas spędzony w domu sprzyja rodzinnemu zacieśnianiu więzów, o tyle w niezwykle dotkliwy sposób wywiera wpływ zarówno na stan uzębienia pacjentów, jak i reorganizację pracy gabinetu (nie tylko w ujęciu ekonomicznym, ale również medycznym i personalnym).

Niejednokrotnie na łamach „Rekinów dentobiznesu” przekonujemy, jak wiele obowiązków spoczywa na właścicielach czy też decydentach gabinetów stomatologicznych. Pisaliśmy także o tym, że aby skutecznie zarządzać placówką i pracującym w niej personelem, nie wystarczy być wyłącznie fachowym medykiem. Jednak nikomu z nas: członkom redakcji, przyjaciołom branży, entuzjastom stomatologii, nie przyszłoby do głowy, że tak nagle i tak dotkliwie przyjdzie zmierzyć się z tak trudnym kryzysem, jaki ma obecnie miejsce w kraju i na świecie. A sytuacja kryzysowa to, niestety, idealna okazja do sprawdzianu o stopniu najwyższej rangi z umiejętności zarządzania swoim przedsiębiorstwem oraz pracującym w nim zespołem. – Mamy do czynienia z sytuacją absolutnie bez precedensu, jeżeli mówimy o tym, co dzieje się chociażby w przestrzeni rynku pracy. Jeszcze w grudniu zeszłego roku i w styczniu roku bieżącego rynek ten funkcjonował niezwykle przyzwoicie i nic nie zapowiadało sytuacji dramatycznej. Jakieś symptomy kryzysu gdzieś się pojawiały. Gospodarka, jak wiadomo, jest niczym sinusoida – raz się rozwija, produkt krajowy brutto idzie do góry, a co jakiś czas będzie nurkował. Ostatni kryzys mieliśmy w latach 2008-2009 i ekonomiści przepowiadali, że kolejny kryzys nadejdzie gdzieś w najbliższym czasie. Natomiast nikt się nie spodziewał, że ten nowy kryzys wywoła niewidoczny wróg – że wywoła go wirus, który sparaliżuje gospodarkę w sposób niespotykany od czasów wielkiego kryzysu...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.