Rola biegłego w ocenie wysokości zobowiązania wynikającego z nieszczęśliwego zdarzenia, wymagającego długotrwałego, interdyscyplinarnego leczenia
Ad 5. Obecny stan zdrowia
W chwili obecnej ząb 12, nierokujący pozytywnego przebiegu leczenia zachowawczego, utrzymywany jest w jamie ustnej w celu uzyskania korzystniejszych parametrów antropometrycznych. Rokowanie dotyczące leczenia zachowawczego zębów 11 i 21 jest niepewne, pozostałe struktury tkanek twardych i miękkich biorące udział w zdarzeniu – rokowanie dobre.
Ad 6. Czy nastąpiło zwiększenie potrzeb powódki i w jakim zakresie oraz z jakimi wydatkami, w jakiej wysokości, należy liczyć się w przyszłości?
W chwili obecnej należy liczyć się z koniecznością poniesienia wydatków na sfinansowanie czynności leczniczych szacowanych na 50-60 000 zł. Pod uwagę brane są świadczenia nierefundowane ze środków publicznych w wieku rozwojowym i powyżej 18. roku życia, m.in.: obrazowanie medyczne inne niż wskazane w katalogu świadczeń i usług finansowanych ze środków publicznych, materiały stomatologiczne inne niż wskazane w wykazie materiałów stosowanych w postępowaniu leczniczym finansowanym ze środków publicznych (np. MTA), profilaktyka intensywna, aplikacja lakieru F- 3-4 razy w roku po ukończeniu 18. roku życia, ewentualna interwencja chirurgiczna w zakresie wyłuszczenia zębów 1-48 w wieku powyżej 18. roku życia, kontynuacja leczenia ortodontycznego/ortognatycznego, leczenie chirurgiczno-protetyczne i jego dożywotnia modyfikacja.
Ad 7. Czy nastąpiło zmniejszenie widoków powodzenia powódki w przyszłości – i w jakim zakresie?
Z uwagi na brak wnioskowanego orzeczenia psychologa i/lub psychiatry dotyczącego występowania zespołu stresu pourazowego lub braku jego występowania nie można udzielić kompetentnej odpowiedzi na [...]
