Jubileusz 70-lecia PTS -święto polskiej stomatologii

Święto polskiej stomatologii – Jubileusz 70-lecia PTS będzie bezpiecznie

Jubileusz 70-lecia PTS, jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat w polskiej stomatologii odbędzie się w planowanym terminie (26-27 listopada 2021, Łódź) – zapewniają organizatorzy – Z pełną świadomością i odpowiedzialnością chcę podkreślić, że procedury bezpieczeństwa przygotowywane i wdrażane przez organizatorów pozwalają myśleć o Jubileuszu jako o bezpiecznym wydarzeniu – mówi prof. Krzysztof Simon.

Organizatorzy, w pełni świadomi zagrożeń związanych z rozwojem IV fali pandemii COVID-19, do przygotowania Jubileuszu podchodzą z pełną odpowiedzialnością. W wydarzeniu będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, ozdrowieńcy oraz osoby z aktualnym negatywnym wynikiem testu. Ponadto o bezpieczeństwo uczestników zadbają firmy Tomed oraz Marrodent, dostarczając urządzenia do bezpiecznej dekontaminacji powietrza do przestrzeni konferencyjno-warsztatowych oraz sali dedykowanej wieczornej integracji. Warto podkreślić, iż lekarze dentyści w znacznej większości są zaszczepieni dwoma dawkami, część z nich przyjęła już dawkę przypominającą.

Z pełną świadomością i odpowiedzialnością chcę podkreślić, że procedury bezpieczeństwa przygotowywane i wdrażane przez organizatorów pozwalają myśleć o Jubileuszu jako o bezpiecznym wydarzeniu. Jako przedstawiciele sektora medycznego jesteście Państwo w znacznej większości zaszczepieni nawet 3 dawkami, posiadacie też wiedzę, która pozwala w rzetelny sposób ocenić ryzyka i stąd moje przekonanie, że udział w Jubileuszu, przy zachowaniu protokołu sanitarnego, nie stwarza dodatkowego ryzyka zachorowań – mówi prof. Krzysztof Simon, specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych, ordynator I Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób oraz członek Rady Medycznej powołanej przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Jedną z idei przyświecających działaniom obecnego zarządu PTS jest integracja. Jako organizacja, w ostatnich latach, wielokrotnie udowadnialiśmy naszą otwartość na nowe pomysły i współpracę. Jubileusz 70-lecia traktujemy w pewnym sensie jako fizyczne dopełnienie podejmowanych działań. Do Łodzi zapraszamy wszystkich, którym bliskie sercu są sprawy polskiej stomatologii, jej rozwój na płaszczyźnie naukowej czy praktycznej. Ale Jubileusz, to także okazja do podziękowań i chwili refleksji. Nie mam wątpliwości, że wieczór z koncertem Andrzeja Piasecznego oraz aukcja charytatywna mogą być okazją do umocnienia więzi społeczności PTS – zaprasza prof. Marzenia Dominika, Prezydent PTS.

Dlaczego zatem warto świętować z nami?

Taka rocznica się już nie powtórzy. PTS osiągnęło wiek dojrzałości: wkracza w kolejne lata z imponującym bagażem doświadczeń, ale i werwą nastolatka pozwalającą marzyć i te marzenia realizować. Warto poznać ludzi, którzy ów cele wyznaczają tu i teraz. Zapraszamy do wspólnych rozmów i wspomnień, a także do budowania planów na przyszłość. Jubileusz będzie przestrzenią do spotkania przeszłości z przyszłością, do integracji ludzi, idei, pomysłów.

Brakuje nam bezpośrednich spotkań. Pandemia niestety dość skutecznie i regularnie żongluje datami branżowych wydarzeń. Podczas tych, które udało się zrealizować wyraźnie widać, że wątek towarzyski nierzadko jest istotniejszy od naukowego czy biznesowego. Święto PTS to znakomita okazja do odnowienia i umocnienia, czasami nadszarpniętych przez pandemię, relacji.

Wiedza. Prezydent PTS, prof. Marzena Dominiak wraz ze społecznością PTS oraz licznymi Partnerami zadbali o niespotykanie wysoki poziom merytoryczny części edukacyjnej towarzyszącej zjazdowi. Niektórzy z wykładowców będą na wyciągnięcie dłoni po raz pierwszy.

Integracja. „Noc się kiedyś skończy, więc chodźmy zanim znajdą nas…”. Ilu osób słysząc tych kilka słów uśmiecha się ukradkiem na myśl o dobrych wspomnieniach? Andrzej Piaseczny, Gwiazda Wieczoru PTS będzie z nami. A to może oznaczać, że noc się kiedyś skończy, ale niekoniecznie szybko.

Zapraszamy wszystkich do Łodzi 26 i 27 listopada!

Zapraszamy do zapisów na Jubileusz zachęcamy także do zapoznania się z wywiadem z P. Prof. Marzeną Dominiak, który był opublikowany w TPS.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.