Konwencjonalnie czy nowocześnie?
W świecie techniki dentystycznej coraz częściej słyszy się informacje dotyczące nowych technologii, takich jak CAD/CAM. Z rozszyfrowaniem tego słowa nikt nie powinien mieć większych problemów. Komputerowe wspieranie wykonywania prac oraz ich wykonywanie w protetyce coraz częściej zaczyna gościć w laboratoriach na całym świecie. Należy podkreślić, iż pracownie także w Polsce dotrzymują kroku Zachodowi i korzystają z tej techniki.
Powstaje coraz więcej konkurencyjnych firm oferujących odpowiedni sprzęt i oprogramowanie do tworzenia uzupełnień protetycznych. Technologie CAD/CAM znane są na świecie od dawna, więc nie powinien dziwić fakt, że wkroczyły także do stomatologii, oferując niespotykaną dotąd jakość wykonania i wysoką dokładność dopasowania. Nowe technologie oznaczają wysokie wydatki inwestycyjne. To prawda, ale nie do końca. Wprowadzenie na rynek technologii CAD/CAM wiąże się oczywiście z wysokimi wydatkami, ale przede wszystkim dla producentów. To oni inwestują w zakup nowoczesnych maszyn i to oni przekazują środki na ośrodki rozwojowo-badawcze, by ciągle „być na czasie” i oferować coraz lepsze rozwiązania.
Jedną z najlepiej przygotowanych do realizacji prac metodą CAD/CAM jest znana, bardzo doświadczona w protetyce, niemiecka firma BEGO Medical. Ultranowoczesny park maszynowy tej firmy pozwala na wykonywanie w technice CAD/CAM praktycznie wszystkich elementów odbudowy protetycznej – od pojedynczych koron i mostów z tlenku cyrkonu, przez prace anatomiczne, korony i mosty z warstwą dentyny, korony teleskopowe, anatomiczne korony z tlenku cyrkonu, inlaye i onlaye, belki, na innych pracach z tytanu oraz stopów metali szlachetnych i nieszlachetnych kończąc. Wykonywanie łączników implantologicznych metodą CAD/CAM również nie [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!