V Konferencja Naukowo-Szkoleniowa - dentalmaster.pl
Reklama

V Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Stomatologii Dziecięcej w Warszawie

28 lutego 2020 roku w Warszawie odbyła się V Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Stomatologii Dziecięcej organizowana przez Zakład Stomatologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

W programie Konferencji pojawiły się nazwiska wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy, którzy zaprezentowali najnowsze trendy z zakresu stomatologii dziecięcej, dzieląc się swoją wiedzą podczas dziewięciu sesji tematycznych.

Podczas Konferencji z inicjatywy PTSD i Polskiego oddziału ACFF przy współpracy z firmą Colgate-Palmolive po raz pierwszy w historii została podpisana wspólna deklaracja Wyzwanie 10 na 10. Zobowiązuje ona sygnatariuszy do podjęcia konkretnych działań w celu REDUKCJI frekwencji próchnicy u 5- i 10-latków tak, aby zmalała o 10% w ciągu następnych 10 lat. Jest to wyzwanie o tyle ambitne, że przez dekady ta liczba nie malała – nie zaobserwowano w Polsce znaczącej statystycznie poprawy sytuacji. Wg danych Ogólnopolskiego Monitoringu Stanu Zdrowia Jamy Ustnej i Jego Uwarunkowań ponad 90% populacji Polski ma próchnicę. Stan uzębienia naszego społeczeństwa na przestrzeni lat uległ nieznacznej poprawie w zakresie frekwencji próchnicy, niemniej jednak zapadalność i intensywność próchnicy w Polsce są jednymi z wyższych wśród krajów europejskich. Choroba dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci, a potrzeby w zakresie jej leczenia są niezaspokojone. Konieczna jest również edukacja prozdrowotna, gdyż – jak wskazują eksperci – brak wiedzy i właściwych zachowań w zakresie higieny jamy ustnej i sposobu odżywiania jest głównym źródłem problemów populacji.

Eksperci, którzy podpisali proklamację, zobowiązali się do dołożenia wszelkich starań, by zmienić obecną sytuację. Ta wspólna inicjatywa ma za zadanie pokazać jedność środowiska stomatologicznego oraz przekonanie, że jedynie wspólnym działaniem można zmienić to, co wydaje się niemożliwe.

W celu dalszego propagowania inicjatywy zostanie utworzona strona internetowa, na której stomatolodzy, higienistki stomatologiczne oraz pediatrzy będą mogli zgłaszać swój akces do Wyzwania 10 na 10 i podejmować swoje indywidualne zobowiązania.

Organizatorzy liczą na wsparcie tej niezwykle potrzebnej inicjatywy. Każde działanie przybliża do celu, a suma pojedynczych wyzwań na pewno doprowadzi do sukcesu w ciągu zbliżającej się dekady.

fot. archiwum organizatorów

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.