Dokładność wycisku optycznego - wpływ techniki-skanowania
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Wpływ techniki skanowania na dokładność wycisku optycznego uzyskanego z wykorzystaniem wybranych skanerów wewnątrzustnych – przegląd literatury

Technika skanowania a dokładność

Obecnie badacze poszukują najlepszej dla każdego skanera strategii skanowania.

Pokpong i wsp. przedstawiają następujące wnioski:

  • większa odległość skanowania to mniejsza dokładność dla wszystkich skanerów,
  • we wszystkich badanych skanerach prawdziwość była różna, ale precyzja była korzystnie podobna,
  • skanowanie po przekątnej wykazało mniejszą dokładność dla wszystkich skanerów. Dlatego podczas skanowania pełnego łuku dentysta musi zachować większą ostrożność i zachować dobry wzór skanowania (45).

Badanie, które przeprowadzili Sotomayor i wsp., przedstawia cztery strategie skanowania dla każdego z czterech badanych skanerów:

  1. Zewnętrzno-wewnętrzne: najpierw powierzchnie zgryzowe, zaczynając od lewego drugiego zęba trzonowego i przechodząc do prawego drugiego zęba trzonowego, wracając przez powierzchnie przedsionkowe, a na koniec przesuwanie się po powierzchniach podniebiennych.
  2. Ćwiartki: najpierw powierzchnie zgryzowe, zaczynając od prawego siekacza środkowego i idąc w kierunku prawego drugiego zęba trzonowego, wracając przez powierzchnie przedsionkowe, a następnie powierzchnie podniebienne. Po drugie, powierzchnie zgryzowe, zaczynając od lewego środkowego siekacza do lewego drugiego zęba trzonowego, wracając przez powierzchnie przedsionkowe, a następnie powierzchnie podniebienne.
  3. Sekstanty: najpierw powierzchnie żujące, zaczynając od prawego drugiego zęba trzonowego do prawego pierwszego przedtrzonowca i wracając przez powierzchnie przedsionkowe, a następnie powierzchnie podniebienne. Po drugie, powierzchnie zgryzowe, zaczynając od prawego kła do lewego, wracając przez powierzchnie przedsionkowe, a następnie powierzchnie podniebienne. Po trzecie, powierzchnie zgryzowe, zaczynając od lewego pierwszego przedtrzonowca do lewego drugiego zęba trzonowego, [...]
Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy