Znaczenie interwencji ortodontycznej w przypadku wad zgryzu klasy III w uzębieniu mieszanym
Streszczenie:
Wprowadzenie: Nadzór nad rozwojem zgryzu, opanowanie problemów podczas przejścia z fazy uzębienia mieszanego do stałego, a także kontrolowanie czynników środowiskowych, które przyczyniają się do powstania wad zgryzu, to ważne działania na rzecz osiągnięcia okluzji klasy I z równowagą twarzy. Wśród tych problemów można wymienić wady zgryzu związane z dysfunkcjami takimi jak: oddychanie przez usta lub zespół obturacyjnego bezdechu sennego (OSAS), nietypowe połykanie i nieprawidłowa pozycja języka, zgryz otwarty, zgryz krzyżowy i dysproporcje szczękowo-żuchwowe, a zwłaszcza wady zgryzu klasy III.
Cel: Celem niniejszej pracy jest przedstawienie i omówienie głównych aspektów istotnych dla korzyści z leczenia wad zgryzu III klasy u rosnących pacjentów.
Słowa kluczowe: ortodoncja interceptywna, ortodoncja korekcyjna, wada zgryzu
Wprowadzenie
Nadzór nad rozwojem zgryzu, opanowanie problemów podczas przejścia z fazy uzębienia mieszanego do stałego, a także kontrolowanie czynników środowiskowych, które przyczyniają się do powstania wad zgryzu, to ważne działania na rzecz osiągnięcia okluzji klasy I z równowagą twarzy, która często nie zachodzi w sposób naturalny, bez pomocy leczenia z zakresu ortodoncji interceptywnej. Interwencje ortodontyczne mogą dotyczyć różnych kategorii problemów, takich jak rozwijająca się wada zgryzu, w przypadku której może być konieczna ingerencja ukierunkowana na ograniczenie lub przerwanie niekorzystnej zmiany [1] lub zaburzenie prawidłowego rozwoju uzębienia przez jakiś lokalny czynnik etiologiczny, co wymaga leczenia w celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowego rozwoju [2].
Niektóre z najistotniejszych celów nadzorowania rozwoju okluzji to: właściwe pokierowanie potencjałem wzrostu w celu powstrzymania dysproporcji szkieletowych, [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!