Konkurs plastyczny rozstrzygnięty! Dzień Dziecka z PTS
Reklama

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty! Dzień Dziecka z PTS

Konkurs plastyczny, który został zorganizowany z okazji Dnia Dziecka przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych  Żłobków i Klubów Dziecięcych został rozstrzygnięty.

Przedmiotem konkursu plastycznego pt. „Zdążyć przed próchnicą z Polska mówi #aaa!” było przygotowanie pracy promującej zdrowie jamy ustnej dowolną techniką np. : malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, plastelina, forma przestrzenna.

Zwyciężyła praca dzieci ze Żłobka Samorządowego nr 21 w Krakowie. Wyróżniona została także praca wykonana przez dzieci ze Żłobka Miejskiego w Ustce grupa III. Prace laureatów można zobaczyć na stronie PTS.

– Dzieci oraz ich opiekunowie stanęli na wysokości zadania. Wszystkie prace były znakomite, więc nie jesteśmy zdziwieni, że rywalizacja toczyła się do ostatniej chwili. Z pewnością takie konkursy nie tylko uczą i bawią, ale także integrują lokalne społeczności. Gratulacje dla wszystkich! – mówi Piotr Flejszar, dyrektor Biura ZG PTS, juror w konkursie.

Prace dzieci oceniło jury złożone z przedstawicieli PTS oraz Stowarzyszenia. Co najważniejsze, wszystkie prace można zobaczyć na fejsbukowym profilu „Polska mówi #aaa!”

Zwycięzcą konkursu otrzymają nagrodę w postaci vouchera w wysokości 500 zł na szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie oraz dla placówki wyróżnionej drobne nagrody rzeczowe w postaci: – płyt CD, – szczoteczek do mycia zębów, – past do zębów.

– Nie ma wątpliwości, że promocję zdrowia jamy ustnej warto kierować już do najmłodszych. W połączeniu z zabawową formą może to przynieść bardzo pozytywny efekt. Dzieci uczą się jak dbać o jamę ustną, a przy okazji rozwijają umiejętności plastyczne, kreatywność, wrażliwość estetyczną. Jako PTS po raz kolejny pokazujemy, że do serca bierzemy sobie nie tylko sprawy stomatologów, ale także poziom świadomości stomatologicznej Polaków. Cieszymy się, że kampania „Polska mówi #aaa!” może być platformą dla tak wartościowych projektów jak ten konkurs – podkreśla Piotr Flejszar, dyrektor Biura ZG PTS.

Parterami konkursu „Zdążyć przed próchnicą z Polska mówi #aaa!” są: Elmex, MyEcoBrush, Colgate, Elgydium oraz SUNSTAR GUM.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży. Przypominamy także, że zapis do newslettera zapewnia cotygodniowy dostęp do najnowszych informacji branżowych, które specjalnie dla Ciebie przygotujemy w atrakcyjnej, skróconej formie.

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.