MOTYWACJA – bodziec i reakcja - dentalmaster.pl

MOTYWACJA – bodziec i reakcja

Motywacja stanowi motor napędowy do działania. Osobista motywacja jest wypadkową siły charakteru, wewnętrznych priorytetów oraz temperamentu. Motywacja innych wymaga rozwiniętych umiejętności organizacyjnych, zarządczych, ale również zwykłej empatii oraz zrozumienia pluralistycznej ludzkiej natury.

Niejednokrotnie już powtarzane na łamach „Rekinów dentobiznesu” – wbrew pozorom nie tylko banalne! – stwierdzenie, że sukces placówki jest wypadkową wielu złożonych działań, także tych z zakresu pozamedycznych, z analizą każdego kolejnego zagadnienia zyskuje coraz wyraźniejszy obraz. Zapewne wielu krytycznych przedstawicieli środowiska uzna „Rekinowe” rozważania za nonsensowny zadruk powierzchni, ale tak naprawdę czy za ich aprobatą, czy też bez niej nie zmienimy biegu wydarzeń, nie zatrzymamy zmian ani nie cofniemy już istniejących prawidłowości.

Świat się zmienia. O zmianach natychmiastowych, nieuchronnych, nagłych, jak zmiany, które następują w obliczu tych trudnych wydarzeń pierwszego kwartału nowego roku, mówi się wiele. Wszyscy, bez wyjątku, zdajemy egzamin ze swojego człowieczeństwa. Jaki będzie jego wynik? To nie czas, nie miejsce i nie zakres kompetencji, aby to oceniać. Permanentne zmiany są nieodzownym elementem naszego rozwoju i kultury, którym poddawana jest w zasadzie każda branża. Bez wyjątków. Rozwój poszerza przecież horyzonty. Pozamedyczne aspekty funkcjonowania placówek stomatologicznych na stałe wpisały się w zakres ich aktywności. Nie sposób przecież obecnie wyobrazić sobie codzienną pracę lekarza dentysty bez dostępu do komputera, Internetu, oprogramowania medycznego czy też pośredniego kontaktu z pacjentem. Coraz częściej właściciele gabinetów zdają sobie sprawę również z tego, że bez odpowiedniej polityki personalnej nie uda im się wypracować założonych efektów. Szeroki wybór, jaki aktualnie rozpości...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.