Wywiad z kierownikiem naukowym sesji amerykańskiej CEDE 2022
Shiau wyróżnia trzy kluczowe cele, które powinien postawić sobie każdym praktyk: zrozumienie zróżnicowania oceny i metody postępowania z błoną śluzową wokół implantu a tkankami przyzębia, skuteczne i odpowiedzialne doradztwo pacjentom implantologicznym w zakresie ryzyka chorób okołowszczepowych, a także zdobycie wiedzy na temat najnowszych współczesnych zasad postępowania w przypadku choroby okołowszczepowej.
Dr Shiau zaprasza również na dwugodzinne seminarium poświęcone regeneracji przyzębia. Czego można spodziewać się po tym spotkaniu?
Dr n. med. Bartosz Suliborski: Przedstawione zostaną dowody kliniczne dotyczące regeneracji kości i przyzębia, w tym przegląd zasad i praktycznych zastosowań terapii regeneracyjnych. Omówione zostaną przesłanki oraz sposoby zastosowania środków biologicznych i czynników wzrostu w regeneracji przyzębia. Dr Shiau będzie uwrażliwiał, że istotne jest zrozumienie parametrów klinicznych istotnych przy wyborze materiałów i sposobów postępowania w procesie regeneracji i zrozumienie korzyści biologicznych wynikających z zastosowania nowych metod, takich jak czynniki wzrostu i środki biologiczne w celu poprawy wyników klinicznych. Z pewnością nie zabraknie argumentów na to, że świadomość oczekiwań względem rezultatów klinicznych regeneracji przyzębia powinna opierać się na literaturze ostatnich lat.
Implantologia to temat rzeka, wiemy to doskonale i zdaje się, że jedno z kluczowych zagadnień tej sesji, ponieważ usłyszymy o niej i na wykładzie Sylvana Feldmana.
Dr n. med. Bartosz Suliborski: Dobrych, praktycznych wskazówek nigdy za wiele, a faktycznie po implanty sięga coraz więcej lekarzy dentystów. Warto więc znać etiologię problemów związanych z implantami oraz sposoby ich rozwiązywania. Dr Feldman, były Prezydent Amerykańskiej Akademii Periodontologii i Implantologii (i jednym z pierwszych i najważniejszych mentorów mojej przygody z implantologią), omówi etiologię problemów związanych z implantami oraz nowe metody ich rozwiązywania, które lekarz będzie mógł natychmiast wprowadzić do swego gabinetu. Nasz gość zaprezentuje różne techniki odbudowy pojedynczych implantów i małych mostów, czyli można powiedzieć – „implantoprotetykę dla każdego”. Przedstawi także sposoby dialogu z pacjentem w przypadku wystąpienia problemów, tak aby zarówno lekarz, jak i pacjent byli zadowoleni. Możemy zdradzić, że autor opowie także o wpływie bakterii na tracone implanty, okluzji w implantoprotetyce i pokaże wiele nietypowych powikłań.
Dr Feldman zaprasza również na specjalistyczne seminarium z wieloma świetnymi przypadkami. To będą fantastyczne 2 godziny poświęcone stomatologii odtwórczej, chirurgii i implantologii.
Zostajemy przy implantologii, w agendzie mamy również temat dotyczący jej cyfrowej odsłony. Dla kogo jest to propozycja?
Dr n. med. Bartosz Suliborski: Dla wszystkich, którzy chcą poznać cyfrowy proces postępowania klinicznego i ewentualne komplikacje. Wykład obejmuje serię przypadków leczenia pacjentów z trudnymi warunkami klinicznymi. Omówione zostaną nowoczesne technologie oraz implanty dentystyczne, wykorzystywane do leczenia takich przypadków. Obecnie dostępne protokoły leczenia oraz materiały stosowane do odbudowy implantów zostaną ocenione pod względem ich wad i zalet. Autor tego wykładu, dr Radi Masri, to bardzo ciekawa postać. Jest redaktorem naczelnym „Journal of Prosthodontics”, Prezydentem American Board of Prosthodontics i nadzoruje laboratorium badawcze finansowane przez rząd federalny.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce
Leczenie nasilonego zgryzu otwartego klasy II u pacjentki w wieku dojrzewania przy użyciu klejonego ekspandera Hyrax, miniimplantów IZC i techniki MEAW
Słowa kluczowe: zgryz otwarty, klasa II, zwężona szczęka Keywords: open bite, class II, narrow maxilla Streszczenie: Niniejsze doniesienie kazuistyczne opisuje udane leczenie pacjentki ze zwężoną szczęką i nasilonym zgryzem otwartym klasy II za po...
Łączne leczenie ortodontyczne i chirurgiczne ciężkiej wady zgryzu klasy III ze zgryzem krzyżowym przednim i tylnym
W niniejszej pracy kazuistycznej przedstawiono przypadek dorosłego pacjenta z ciężką szkieletową wadą zgryzu klasy III, z ewidentnym niedorozwojem szczęki i nadmiernie rozwiniętą żuchwą, co powodowało zgryz krzyżowy przedni i tylny, a także przesu...
Dwunastoletnia obserwacja po przeprowadzeniu laserowej frenektomii w fazie wczesnego uzębienia mieszanego. Opis przypadku
Słowa kluczowe: frenektomia, diastema, laser Keywords: frenectomy, diastema, laser Streszczenie: Wędzidełko wargi górnej jest jednym z wędzidełek jamy ustnej, zlokalizowanym po wewnętrznej stronie górnej wargi w linii środkowej. Diastema pośrodkow...