Trzeci Kongres CAD/CAM za nami - dentalmaster.pl

III Kongres CAD/CAM za nami

III edycja Kongresu CAD/CAM, który odbył się 28-29.02.2020 r. w Warszawie, zgromadziła niemal 200 uczestników oraz 22 wykładowców. To niewątpliwy sukces frekwencyjny, ale kongres wyróżniał się także merytorycznie.

Dzięki nowym technologiom piękny uśmiech jest łatwo osiągalny dla każdego. Technologia cyfrowa staje się błyskawicznie standardową procedurą w każdym gabinecie. Okazuje się, że skaner wewnątrzustny istotnie staje się normą dla nowoczesnej praktyki. Wielu wykładowców podkreślało to, jak bardzo zmieniło się oprogramowanie do skanowania, a co najważniejsze – ten sam hardware, dzięki rozwojowi oprogramowania, z każdym miesiącem „zyskuje większą moc”. Każda aktualizacja oprogramowania zwiększa prędkość, użyteczność i łatwość użycia skanera. To samo urządzenie stale dostarcza nowych możliwości. Wiedza i technologia pracowni protetycznych zmieniają się bardzo szybko i dzisiaj jest już w Polsce bardzo wiele pracowni, które z cyfrowych wycisków wykonują wysoce estetyczne prace. Dzięki technologii cyfrowych wycisków, cyfrowej radiologii (szczególnie CBCT), odpowiedniej dokumentacji i komunikacji z pacjentem (media społecznościowe, prezentacje) gabinet i lekarze mogą znacznie zwiększyć jakość i wartość wykonywanych prac.

W czasie Kongresu CAD/CAM 2020 odbyły się również warsztaty, w których wzięło udział kilkadziesiąt osób. Ich tematy dotyczyły między innymi skanowania i projektowania uśmiechu, cyfrowego planowania zabiegów implantologicznych oraz cyfrowych protokołów w protetyce. Aktywne uczestnictwo i żywe dyskusje po raz kolejny pokazały, jak ważna jest wymiana doświadczeń, ale także potrzeba ustawicznego kształcenia.

fot. archiwum organizatorów

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.