PerioHolistic Dental Academy

PerioHolistic Dental Academy

PerioHolistic Dental Academy – pierwsza edycja konferencji w katowickiej Fabryce Porcelany.

Konferencja PerioHolistic Dental Academy pierwotnie miała odbyć się w 2020 roku, ale podobnie jak wiele innych spotkań branżowych musiała zostać odwołana z uwagi na pandemię koronawirusa. Od czasu, kiedy po raz pierwszy informowaliśmy o wydarzeniu na łamach „Asysty Dentystycznej”, minęło ponad 1,5 roku. W końcu doczekaliśmy się, a warto było czekać tak długo!
17 lipca br. w Katowicach w budynku dawnej Fabryki Porcelany odbyła się I edycja Konferencji PerioHolistic Dental Academy. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 osób, które przez 8 godzin miały okazję wysłuchać aż 8 wykładów. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Marianna Dufek, znana śląska dziennikarka, wyróżniona przez Stowarzyszenie

Dziennikarze dla Zdrowia. Wykład otwierający konferencję wygłosiła lek. dent. Aneta Furtak. Pani doktor przybliżyła tematykę chorób przyzębia, które można uznać za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Wszystkim osobom, które nie mogły uczestniczyć w prelekcji, polecamy lekturę artykułu na temat sond periodontologicznych, którym poświęcono fragment wykładu. Artykuł można znaleźć w archiwum „Asysty Dentystycznej” online w numerze 1/2020.

Kolejnym wykładowcą była znana Państwu Natalia Szeląg, autorka wielu artykułów publikowanych na łamach naszego kwartalnika, a także konsultant merytoryczny „Asysty Dentystycznej”, która swój wykład poświęciła fazie recall.

Wśród wykładowców znalazł się także redaktor naczelny „Asysty Dentystycznej” Michał Kluczkowski, który skupił się na tematyce implantologicznej. Nie zabrakło także tematu narzędzi ręcznych wykorzystywanych w periodontologii, które omówiła Małgorzata Rusek, a także informacji na temat chemicznej kontroli biofilmu, które zaprezentował organizator wydarzenia – Krzysztof Jakóbik.

Wydarzeniu towarzyszył konkurs fotograficzny, którego laureatów wyłoniono na zakończenie wydarzenia. Nagrody sponsorowały firmy: EMS oraz Sunstar GUM. Patronem medialnym wydarzenia był kwartalnik „Asysta Dentystyczna”. Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy być z Państwem podczas I edycji PerioHolistic Dental Academy.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi relacjami oraz o śledzenie zbliżających się wydarzeń w kalendarium szkoleń.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Ortodoncja w Praktyce

Ortodoncja w Praktyce

350,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.