Idealne połączenie. Łatwe i skuteczne: rozległe mosty protetyczne wykonane w technice CAD-on
Technika CAD-on (IPS e.max) wykorzystuje zalety dwóch znakomitych materiałów ceramicznych i maksymalizuje estetyczny wygląd ceramiki opartej na dwukrzemianie litu i podbudowie z wytrzymałego cyrkonu.
Od kilku lat wykorzystujemy w naszej pracy techniki (IPS e.max® CAD-on/Veneering Solutions) łączące w sobie dwa rozlegle badane materiały: dwukrzemian litu (LS2) i tlenek cyrkonu (ZrO2).
Stosowanie techniki CAD-on obejmuje wykorzystanie takich elementów jak:
- bloki IPS e.max ZirCAD (tlenek cyrkonu, podbudowa),
- bloki IPS e.max CAD (ceramika z dwukrzemianu litu, licowanie),
- urządzenie wytwarzające wibracje wysokiej częstotliwości Ivomix,
- specjalnie opracowane tiksotropowe łączenie szkło-ceramiczne do łączenia ceramicznych struktur.
Sytuacja wyjściowa
Pacjentka zgłosiła się do gabinetu, ponieważ była niezadowolona z przedniego górnego uzupełnienia i chciała je wymienić (fot. 1). Materiał ceramiczny złuszczył się w kilku miejscach, a funkcjonalność mostka o podbudowie z metalu licowanego ceramiką była ograniczona. Szczegółowa analiza sytuacji klinicznej wykazała, że zęby 11 i 21 nie nadają się do mocowania nowej protezy ze względu na ciężki zanik kości. Musiały zostać usunięte. Ponieważ pacjentka odmówiła poddania się jakimkolwiek procedurom wspomagającym, umieszczenie protezy na implancie nie było możliwe. Zdecydowaliśmy się na użycie stałego mostka protetycznego, który zostanie osadzony na zębach filarowych 14 i 12 z jednej strony i na 24 i 22 – z drugiej strony. Obszar wokół zębów 11/21 miał zostać zrekonstruowany za pomocą sztucznego dziąsła.
[...]
którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!