Podparcia ozębnowe w protezach z tworzywa sztucznego
Reklama

Podparcia ozębnowe w protezach z tworzywa sztucznego

Klamry obwodowe można stosować, kiedy jest możliwe otoczenie zęba oporowego tworzywem sztucznym o grubości przekroju poprzecznego 0,8 mm i w każdym przypadku zębów „ostatnich”.

Należy także pamiętać, że dla klamer z tworzywa sztucznego nie istnieją „trudne warunki”. Klamra zawsze może być umieszczona na zębie klamrowanym 0,5/1 mm nad kieszonką dziąsłową, nawet przy znacznym, nieprawidłowym, wskutek nieprawidłowego leczenia, wychyleniu zęba – o głębokości podcienia do 2 mm. W przypadku braku powierzchni retencyjnej, ponieważ materiał klamry nie działa abrazyjnie na materiały kompozytowe, można zbudować na zębach retencje przed wykonaniem lub po wykonaniu protezy.

Oczywiście w trakcie użytkowania protez częściowych, niezależnie od skutecznego podparcia, należy kontrolować zanik wyrostków zębodołowych i regularnie „podścielać” wszelkie typy protez ruchomych. W przypadku trzonów protez z materiałów termoplastycznych Pressing Dental w celu chemicznego połączenia akrylu (użytego do redukowania zaniku kości) z trzonem protezy należy użyć dwuskładnikowego materiału Acecril, który zapewnia trwałe połączenie i uszczelnienie spolimeryzowanego akrylu z chemicznie neutralnym materiałem protezy.

Ponieważ The.r.mo. Star FJP jest stosowany na trzony protez zębowych od 10 lat (od 7 lat w Polsce), analizując projekty wykonanych dla pacjentów prac protetycznych, możemy ocenić wszelkie aspekty techniczne, które mogą być skutecznie zrealizowane w różnych przypadkach klinicznych. Wzorcami dla efektywnego projektowania są: klamry protetyczne na zębach pacjenta (fot. 3-7), podparcia na powierzchniach górnokątowych (fot. 8-11), podparcia klasyczne w postaci „cierni” o odpowiednim przekroju poprzecznym (1,5 mm) i powierzchni kontaktu (3 mm²) w miejscach niekolidujących z zębami przeciwstawnymi (fot. 12-13)...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.