Wolne miejsca na specjalizacje – CMKP publikuje zestawienie
Wolne miejsca na specjalizacje – wczoraj na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego CMPK została opublikowana lista dostępnych specjalizacji w danych województwach. Wśród wolnych miejsc są również te dla lekarzy dentystów.
Jak możemy przeczytać w komunikacie:
Ponad 16 tysięcy wolnych miejsc szkoleniowych jest dostępnych w jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego po raz pierwszy publikuje listę wolnych miejsc specjalizacyjnych w poszczególnych województwach.
Lekarze mogą złożyć wniosek od 1 do 30 września 2022 r. ze wskazaniem nie więcej niż 15 wariantów wyboru (w każdym wariancie należy wskazać dziedzinę, województwo i tryb odbywania specjalizacji). Do każdego wariantu wyboru można wskazać w preferowanej kolejności nie więcej niż 3 jednostki.
Ocena formalna wniosków, przyporządkowanie procentowej liczby punktów oraz potwierdzanie poprawności danych zawartych we wniosku, odbywa się do 31 października br. przez wojewodę właściwego ze względu na pierwszy wariant wyboru specjalizacji.
Po dokonaniu oceny formalnej wniosku i przyporządkowaniu punktów, wniosek będzie udostępniony lekarzowi za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK). Lekarz może zgłosić zastrzeżenia co do danych zawartych we wniosku w ciągu 2 dni od dnia udostępnienia wniosku w SMK.
Publikacja list rankingowych nastąpi w SMK w ciągu 7 dni od dnia zakończenia oceny formalnej wszystkich wniosków, czyli do 7 listopada br. W terminie 10 dni od dnia publikacji list rankingowych, tj. do dnia 17 listopada br. lekarz potwierdza za pomocą SMK przyjęcie wskazanego miejsca specjalizacyjnego. Jeśli lekarz nie potwierdzi przyjęcia tego miejsca, będzie to oznaczało, że odstępuje od postępowania konkursowego w pierwszym etapie i zwalnia przyznane miejsce specjalizacyjne.
Lekarz, który nie potwierdził przyjęcia miejsca specjalizacyjnego oraz lekarz, który znalazł się na liście lekarzy niezakwalifikowanych w pierwszym etapie, jest uwzględniany w drugim etapie postępowania. Wyniki kwalifikacji w drugim etapie zostaną opublikowane 18 listopada br. w SMK oraz na stronach internetowych organów prowadzących postępowanie kwalifikacyjne.
Do 28 listopada br. lekarz zakwalifikowany w drugim etapie postępowania potwierdza w SMK przyjęcie miejsca specjalizacyjnego. Brak potwierdzenia uznaje się za ostateczne odstąpienie lekarza od postępowania kwalifikacyjnego.
Ostateczne listy lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną niezwłocznie opublikowane w SMK i na stronach internetowych organów prowadzących postępowanie kwalifikacyjne.
Z listą dostępnych miejsc możesz zapoznać się TU.
Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.
Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Leczenie zachowawcze obustronnego zatrzymania kłów żuchwy z wykorzystaniem trakcji
Streszczenie: Cele leczenia zatrzymanych kłów różnią się w zależności od wady zgryzu. Trakcja zęba stanowi realną możliwość leczenia zachowawczego, która pozwala na utrzymanie stabilności i funkcji zwarcia. Poniższa praca kazuistyczna opisuje lecz...

Leczenie pacjentki w średnim wieku ze stłoczeniem zębów i protruzją z wykorzystaniem asymetrycznej ekstrakcji oraz przezroczystych alignerów
Słowa kluczowe: aparat nakładkowy, stłoczenie, protruzjaKeywords: clear aligner, crowded teeth, protrusionStreszczenie: Leczenie ortodontyczne mające na celu skorygowanie poważnego stłoczenia lub protruzji często obejmuje symetryczną ekstrakcję zę...

Przetoka w przednim odcinku podniebienia po konwencjonalnym zabiegu ortognatycznym – osteotomii Le Fort I
Słowa kluczowe: osteotomia, powikłania niedokrwienne, przetokaKeywords: osteotomy, ischemic complications, fistulaStreszczenie: Szacuje się, że częstość występowania powikłań niedokrwiennych w obrębie szczęki po osteotomii Le Fort I wynosi około 1...