Minimum 140 mln na nadwykonania w stomatologii
Podczas spotkania w Ministerstwie Zdrowia odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami resortu i Narodowego Funduszu Zdrowia a reprezentantami samorządu lekarskiego. Najważniejszy temat rozmów stanowiła kwestia realizacji piątego punku listy zmian do wdrożenia w ochronie zdrowia dla nowej minister zdrowia – siódemki NIL.

Długotrwałe starania samorządu lekarskiego, a w szczególności Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej, przyniosły efekt w postaci przekazania minimum 140 mln ze środków publicznych na nadwykonania w stomatologii. Pieniądze zostaną przekazane w ciągu najbliższych kilkunastu dni.
Widzimy postęp w pracach nad „siódemką NIL”. Punkt dotyczący przekazania funduszom wojewódzkim oddziałom NFZ środków na realizację zmian finansowania w stomatologii jest szczególnie istotny i nie powinien być w ogóle negocjowany. Widzimy otwartość ministra i chęć szybkiego spełnienia tego postulatu. Mamy nadzieję, że nie jest to jednorazowy kompromis, ale cześć systemowego uregulowania kwestii nadwykonań – zaznacza wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL Paweł Barucha.
Źródło: nil.org.pl
Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.