Administrator bezpieczeństwa informacji w 2015 roku
Reklama

Administrator bezpieczeństwa informacji w 2015 roku

W styczniowym numerze „Twojego Przeglądu Stomatologicznego” pisałem o roli i zadaniach administratora bezpieczeństwa informacji w przetwarzaniu danych osobowych w praktyce stomato­logicznej. Zachęcałem do przekazywania odpowiedzialno­ści w tym zakresie osobom współpracującym w zespole. Konsekwencją takiej decyzji jest wzrost poziomu bezpie­czeństwa przetwarzanych danych osobowych, a także rozwój specjalistycznych kompetencji osoby powołanej do tej roli. W tym kierunku poszedł również ustawodawca, zmieniając na mocy Ustawy z 7 listopada 2014 r. o ułatwie­niu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. z 2014 r., poz. 1662) oraz Rozporządzenia Ministra Administracji i Cy­fryzacji z 10 grudnia 2014 r. w sprawie wzoru zgłoszeń powo­łania i odwołania administratora bezpieczeństwa informacji (Dz.U. z 2014 r., poz. 1934) uprawnienia administratora danych osobowych. Może on powoływać administratora bezpieczeństwa informacji funkcjonującego na nowych zasadach. Ta osoba przejmuje na siebie obowiązek prze­strzegania przepisów o ochronie danych osobowych. Na­leżą do nich w szczególności: dokonywanie przeglądów zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami o ochronie danych osobowych i sporządzanie sprawozdań do administratora danych; nadzór nad opracowaniem i aktualizacją dokumentacji, która opisuje sposób przetwa­rzania danych, a także środki techniczne i organizacyjne zapewniające jej ochronę i przestrzeganie zasad w niej określonych; zapoznawanie personelu upoważnionego do przetwarzania danych osobowych z aktualnymi prze­pisami o ochronie danych osobowych.

Ten ostatni zapis oznacza, że administrator bezpie­czeństwa informacji jest odpowiedzialny za przekazywa­nie wiedzy dotyczącej aktualnych przepisów prawnych dotyczących bezpiecznego przetwarzania danych oso­bowych. Może to robić w formie instruktażu, wykładów, warsztatów lub pogadanek. Jego rolą jest również kształ­t...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.