Align Technologu wprowadza pakiet Invisalign Moderate
Reklama
art. sponsorowany

Align Technology wprowadza pakiet Invisalign® Moderate do leczenia łagodnych i umiarkowanych wad zgryzu

Invisalign
fot. archiwum Invisalign

Firma Align Technology, Inc., wiodący światowy producent urządzeń medycznych zajmujący się produkcją i sprzedażą systemu Invisalign®, skanerów wewnątrzustnych iTero™ oraz oprogramowania exocad CAD/CAM™ wykorzystywanych w cyfrowej ortodoncji i stomatologii odtwórczej, wprowadza pakiet Invisalign Moderate™ w pozostałych krajach EMEA po zeszłorocznej premierze w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Włoszech. Nowy pakiet to opcja dla pacjentów, których wady zgryzu nie są na tyle skomplikowane, by konieczne było leczenie przy użyciu systemu Invisalign Comprehensive.
Pakiet Invisalign Moderate™ to maksymalnie 20-etapowa metoda leczenia przezroczystymi nakładkami z portfolio systemu Invisalign®, przeznaczona dla lekarzy do leczenia łagodnych i umiarkowanych wad zgryzu, takich jak stłoczenia, szparowatość, wady przednio-tylne oraz pionowe zaburzenia zgryzu. Pakiet Invisalign Moderate™ składa się z trzech kluczowych elementów, które wspomagają działanie systemu Invisalign®:

  • technologia SmartStage™ pozwala zaprogramować każdy ruch zęba w określonej sekwencji i w odpowiednim czasie, zapewniając lepsze wyniki oraz przewidywalność leczenia,
  • opatentowany przez firmę Align Technology materiał SmartTrack™ zwiększa kontrolę nad ruchami zębów poprzez delikatne, ale stałe działanie,
  • SmartForce™ to zaczepy i elementy nakładek Invisalign®, które w razie potrzeby dostarczają precyzyjne siły odpowiadające za bardziej przewidywalne ruchy zębów.

Pakiet Invisalign Moderate™, podobnie jak Invisalign Comprehensive, zawiera opcje dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta – wskaźniki czasu noszenia nakładek, precyzyjne cięcia, rampy nagryzowe czy redukcję międzyproksymalną (IPR), natomiast składa się z mniejszej liczby etapów. Leczenie można zakończyć średnio już w ciągu 5-12 miesięcy1.

Łagodne i umiarkowane wady zgryzu należą do najbardziej rozpowszechnionych. Dzięki pakietowi Invisalign Moderate™ certyfikowani lekarze Invisalign® będą mogli zaoferować swoim pacjentom więcej opcji leczenia. Zwiększy się również ich elastyczność w dostosowywaniu przebiegu terapii do unikalnych potrzeb pacjentów – komentuje Markus Sebastian, wiceprezes i dyrektor zarządzający Align Technology w regionie EMEA.

Z pakietu Invisalign Moderate™ skorzystają przede wszystkim pacjenci, którzy sądzili, że nie kwalifikują się do leczenia Invisalign®. Jest to istotna część portfolio Invisalign®, będąca pomostem między Invisalign Lite a Invisalign Comprehensive – mówi Lee Taylor, wiceprezes ds. marketingu Align Technology w regionie EMEA.

Invisalign Moderate™ został wprowadzony jako program pilotażowy w 2020 roku w Turcji. Dr Sinem Ceylanoglu ze Stambułu skomentował: Używam pakietu Invisalign Moderate™ od dwóch lat i potwierdzam, że bardzo dobrze sprawdza się u moich pacjentów. Niektóre przypadki leczenia odtwórczego u dorosłych wymagają wykorzystania zaledwie od 16-18 do 20 alignerów, dlatego jest to bardzo dobry sposób na wypracowanie zaangażowania i systematyczności pacjentów. Pakiet Invisalign Moderate™ sprawdza się również w korygowaniu wad zgryzu u nastolatków – krótszy czas leczenia oraz łatwość stosowania są dla nich ważną motywacją w wyborze tej metody.

Invisalign Moderate jest dostępny w Polsce od 21 lutego br.

1 Średni czas leczenia. Dane własne Align Technology.

O Align Technology

Firma Align Technology projektuje i produkuje system Invisalign®, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, skanery wewnątrzustne iTero™ oraz usługi i oprogramowanie exocad CAD/CAM™. Technologie te pozwalają na udoskonalenie cyfrowych procesów ortodontycznych i protetycznych w celu poprawy wyników leczenia pacjentów i efektywności praktyki dla ponad 239 000 lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 milionów konsumentów na całym świecie. W ciągu ostatnich 25 lat Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 14,5 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign® i napędza ewolucję w cyfrowej stomatologii poprzez Align Digital Platform™, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii i usług dostarczanych jako bezproblemowe, kompleksowe rozwiązanie dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje na temat systemu Invisalign® i wyszukiwarka lekarzy Invisalign® dostępne są na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero znajdują się na stronie www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania exocad CAM/CAD oraz listę partnerów handlowych można znaleźć na stronie www.exocad.com.

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.