Lek. dent. Bartłomiej Karaś: Nowoczesne trendy w endodoncji
Mikroskop, laser, endometr? Co gwarantuje najskuteczniejsze leczenie? Naszym zdaniem – doświadczony lekarz. Taką osobą z pewnością jest znany Państwu lek. dent. Bartłomiej Karaś – lekarz, wykładowca, wiceprezes Sekcji Endodoncji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, autor wielu publikacji na łamach polskiej i zagranicznej prasy specjalistycznej – w tym także „Twojego Przeglądu Stomatologicznego”. Zapraszamy do lektury wywiadu.

Panie Doktorze, jest Pan jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce dentystów specjalizujących się w leczeniu endodontycznym, który chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Co skłoniło Pana do tego, aby rozwijać się właśnie w tej dziedzinie?
Na wstępie zaznaczę, że określam swoją profesję mianem endodonty, gdyż nie ma w naszym polskim nazewnictwie odpowiedniego określenia, jednocześnie nie mam tytułu specjalisty, więc unikam sformułowania „specjalizuję się”. Zajmuję się głównie trudnymi i powikłanymi przypadkami leczenia kanałowego i uwielbiam te wyzwania. Tak naprawdę moje zainteresowanie zrodziło się w 2010 roku, na jednej z konferencji, podczas której zobaczyłem, jak naprawdę wygląda endodoncja. Zobaczyłem wykłady takich sław, jak Prof. Elisabetta Cotti, Dr Jorge Vera czy Dr Sam Kratchman oraz to, jak wygląda świat widziany okularem mikroskopu i zabiegi pla...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto się zarejestrować?
- zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
- zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
- będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
- możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
- masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
Logowanie
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.