Bezpłatny dostęp do wytycznych antybiotykoterapii w stomatologii
Reklama

Przypominamy o bezpłatnym dostępie do wytycznych antybiotykoterapii w stomatologii

Niedawno obchodziliśmy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach, w związku z czym przypominamy, że każdy lekarz dentysta może bezpłatnie skorzystać z wytycznych odnośnie antybiotykoterapii, które są dostępne jako cyfrowa publikacja na stronie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz w wersji najnowszej na stronie Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków.

Należy podkreślić (za PTS), że „dokument o nazwie Rekomendacje Grupy Roboczej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii jest jednym z ważniejszych, jaki powstał w ostatnim czasie z myślą o lekarzach dentystach oraz ich pacjentach. Jest efektem burzy mózgów ekspertów z różnych dziedzin stomatologii i medycyny. Autorami wytycznych są: dr hab. Tomasz Kaczmarzyk, dr Karolina Babiuch, dr hab. Elżbieta Bołtacz-Rzepkowska, prof. Marzena Dominiak, prof. dr hab. Tomasz Konopka, prof. dr hab. Mariusz Lipski, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, prof. Adam Szeląg, dr hab. Mariusz Szuta oraz prof. Waleria Hryniewicz”.

Zachęcamy także do lektury wybranych artykułów z zakresu antybiotykoterapii z naszego archiwum:

Wyznaczanie algorytmów opieki okołooperacyjnej w odniesieniu do antybiotykoterapii – praca poglądowa

Wskazania do antybiotykoterapii w trakcie lub podczas przygotowania do postępowania stomatologicznego – najnowsze zalecenia na podstawie aktualnego piśmiennictwa

Klindamycyna – zastosowanie w stomatologii a powikłania

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.