Monitorowanie oparte na sztucznej inteligencji - czy może pomóc?
Reklama

Czy zdalne monitorowanie oparte na sztucznej inteligencji może pomóc w lepszym zarządzaniu wizytami awaryjnymi podczas skomplikowanego leczenia nakładkami?

Słowa kluczowe: alignery, Dental Monitoring, leczenie ortodontyczne

Keywords: aligners, Dental Monitoring, orthodontic treatment

Streszczenie: Pytanie przeglądowe. Czy zdalny monitoring oparty na sztucznej inteligencji (Dental Monitoring) może przyczynić się do poprawy zarządzania nagłymi wizytami związanymi z kompleksowym leczeniem alignerami? Tło i cel. Ortodoncja cyfrowa i zdalny monitoring stają się nieodzownymi elementami opieki nad jamą ustną, co umożliwia ortodontom aktywne monitorowanie swoich pacjentów za pomocą wirtualnych badań, które uzupełniają wizyty w gabinecie. Jedynie kilka badań oceniało rolę zdalnego monitorowania w zarządzaniu nagłymi przypadkami w dziedzinie ortodoncji, i to tylko w fazie pandemii. Celem niniejszego badania jest ocena, w jaki sposób Dental Monitoring (DM) w codziennej praktyce klinicznej może przyczynić się do poprawy zdalnego zarządzania nagłymi przypadkami związanymi ze złożonym leczeniem alignerami, a także zrozumienie wpływu na efektywność praktyki oraz tego, jak to podejście zostało odebrane przez pacjentów. Metody. Próba 39 pacjentów leczonych systemem Invisalign (20 osób z grupy kontrolnej, 19 osób z grupy DM) spełniała kryteria włączenia i wyłączenia. Informacje o obu grupach zostały pozyskane z oprogramowania zarządzającego tej samej prywatnej praktyki: obejmowały one całkowitą liczbę wizyt i poprawek, liczbę nagłych przypadków oraz kategorię nagłego przypadku (niedopasowanie alignera, problemy z przyzębiem, utrata zaczepów lub zapięć). Każda sytuacja awaryjna była oceniana pod kątem tego, czy wymagała wizyty w gabinecie, czy też została obsłużona zdalnie, a także czy została przewidziana lub bezpośrednio wykryta w gabinecie. Inne informacje uzyskane z pulpitu nawigacyjnego DM obejmowały problemy z przestrzeganiem/śledzeniem przez pacje...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.