Dr n. med. Magdalena Kubicka-Musiał: Periodontologia ma się świetnie

Dr n. med. Magdalena Kubicka-Musiał: Periodontologia ma się świetnie

Periodontologia to wymagająca dziedzina stomatologii. Dr n. med. Magdalena Kubicka-Musiał, specjalista periodontologii i chorób błony śluzowej jamy ustnej, opowiada o nowoczesnej profilaktyce i nieustannym rozwoju zawodowym.

TPS_2_20_sylwetki_stomatologii_PERIODONTOLOGIA_MA_SIE_SWIETNIE_MAGDALENA_KUBICKA-MUSIAL_2

Dr n. med. Magdalena Kubicka-Musiał z mężem (po lewej) i synem (po prawej); fot. J. Stec

Pani Doktor, od wielu lat zajmuje się Pani problemami dotyczącymi chorób przyzębia. Czy ta dziedzina stomatologii charakteryzuje się jakąś specyfiką w odniesieniu do innych działów? Jakie predyspozycje i umiejętności powinny charakteryzować periodontologa?

Periodontologia przoduje pod względem rozwoju naukowego. Wiedza o etiologii i metodach regeneracyjnych tkanek przyzębia stale jest doskonalona, co wpływa na poprawę oraz sukces diagnostyczny i terapeutyczny u naszych pacjentów. Leczenie w periodontologii rozwinęło się na przestrzeni lat od prostych zabiegów oczyszczania rany i powierzchni korzenia do metod łączących złożone techniki chirurgiczne z wykorzystaniem czynników bioaktywnych i biomateriałów. Ta dziedzina wykorzystuje...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.