Ortodoncja w praktyce - spotkanie w Krakowie
Reklama

Ortodoncja w praktyce – spotkanie w Krakowie

18 i 19 listopada 2023 w Krakowie odbyła się konferencja „Ortodoncji w praktyce”. Jest to kolejna edycja kameralnych spotkań ortodontycznych, które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie za sprawą panującej atmosfery umożliwiającej swobodną dyskusję pomiędzy lekarzami.

Tematyka tegorocznego spotkania koncentrowała się na leczeniu interdyscyplinarnym pacjenta ortodontycznego. Konferencję zainaugurował wykład dr hab. n. med. Tomasza Kulczyka na temat tomografii stożkowej w ortodoncji. Następnie dr n. med. Agnieszka Raczkowska-Siostrzonek opowiedziała o świadomości onkologicznej w pracy lekarza ortodonty, zaś lek. dent. Edyta Mazur skupiła się na leczeniu pacjentów z recesjami dziąsłowymi.

Po przerwie drugi blok wykładów rozpoczął lek. stom. Kamil Stefański, który zaprezentował przypadek przedortodontycznego zaopatrzenia allogennym indywidualizowanym blokiem kostnym, zaś prof. dr hab. n. med. Małgorzata Radwan-Oczko przedstawiła wpływ, jaki ma leczenie ortodontyczne na jamę ustną pacjenta. Pierwszy dzień Konferencji zamknęła dr n. med. Ewa Kalecińska, która opowiedziała o koncepcji FLOS i jej powiązaniu z powodzeniem postępowania terapeutycznego u pacjenta z zaburzeniami w układzie stomatognatycznym.

Drugiego dnia odbył się pokaz cefalometrii, który zaprezentował specjalista CBCT Damian Oczkowski. Uczestnicy wysłuchali wprowadzenia, a następnie zobaczyli, jak w praktyce działa skaner i oprogramowanie Carestream.

Dziękujemy prof. dr hab. n. med. Joannie Lis, dzięki której udało się zorganizować te wydarzenie i która cały czas czuwała nad programem.

Dziękujemy także sponsorom za zaangażowanie się w nasze wydarzenie. Dziękujemy Złotemu Partnerowi – firmie Dental Monitoring oraz Brązowemu Partnerowi – firmie Diasystem. Dziękujemy również Partnerom – firmom: Chema Elektromet, EMS, Garrison, Sunstar GUM, Optident.

Już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia, która zaplanowana jest na 16 listopada 2024 roku w Krakowie. Pani Prof. Joanna Lis już opracowała ramowy program wydarzenia, a oprócz funkcji kierownika naukowego będzie również wykładowcą. Wśród tematów znajdą się:

  • Estetyka w ortodoncji (mikro, mini i maksi)
  • Zatrzymane kły okiem praktyka
  • Niepowodzenia w leczeniu orto – dialog z pacjentem roszczeniowym
  • Zmiany barwne na błonie śluzowej a stany potencjalnie złośliwe
  • Agnezja 21 i 22. Protrakcja szczęki w klasie III
  • Kontynuacja tematyki FLOS i PRP

Więcej informacji na temat spotkania będzie publikowanych na stronie wydarzenia: https://konferencja-owp.elamed.pl/

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama
Reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.