Dziękujemy za udział w Konferencji Ortodoncji w Praktyce
W miniony weekend w Krakowie odbyła się druga po przerwie edycja Konferencji Ortodoncji w Praktyce pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Joanny Lis.

Dziękujemy Państwu za tak liczny udział na naszej Konferencji i cieszymy się z bardzo pozytywnego odbioru programu. Niezwykle miło było nam spotkać się z Państwem osobiście po roku przerwy.
Tematyka tegorocznego spotkania koncentrowała się na leczeniu interdyscyplinarnym pacjenta ortodontycznego. Konferencję zainaugurował wykład dr hab. n. med. Tomasza Kulczyka na temat tomografii stożkowej w ortodoncji. Następnie dr n. med. Agnieszka Raczkowska-Siostrzonek opowiedziała o świadomości onkologicznej w pracy lekarza ortodonty, zaś lek. dent. Edyta Mazur skupiła się na leczeniu pacjentów z recesjami dziąsłowymi.
Po przerwie drugi blok wykładów rozpoczął lek. stom. Kamil Stefański, który zaprezentował przypadek przedortodontycznego zaopatrzenia allogennym indywidualizowanym blokiem kostnym, zaś prof. dr hab. n. med. Małgorzata Radwan-Oczko przedstawiła wpływ, jaki ma leczenie ortodontyczne na jamę ustną pacjenta. Pierwszy dzień Konferencji zamknęła dr n. med. Ewa Kalecińska, która opowiedziała o koncepcji FLOS i jej powiązaniu z powodzeniem postępowania terapeutycznego u pacjenta z zaburzeniami w układzie stomatognatycznym.
Drugiego dnia odbył się pokaz cefalometrii, który zaprezentował specjalista CBCT Damian Oczkowski. Uczestnicy wysłuchali wprowadzenia, a następnie zobaczyli, jak w praktyce działa skaner i oprogramowanie Carestream.
Dziękujemy prof. dr hab. n. med. Joannie Lis, dzięki której udało się zorganizować te wydarzenie i która cały czas czuwała nad programem.
Dziękujemy także sponsorom za zaangażowanie się w nasze wydarzenie. Dziękujemy Złotemu Partnerowi – firmie Dental Monitoring oraz Brązowemu Partnerowi – firmie Diasystem. Dziękujemy również Partnerom – firmom: Chema Elektromet, EMS, Garrison, Sunstar GUM, Optident.
Już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia, która zaplanowana jest na 16 listopada 2024 roku w Krakowie. Pani Prof. Joanna Lis już opracowała ramowy program wydarzenia, a oprócz funkcji kierownika naukowego będzie również wykładowcą. Wśród tematów znajdą się:
- Estetyka w ortodoncji (mikro, mini i maksi)
- Zatrzymane kły okiem praktyka
- Niepowodzenia w leczeniu orto – dialog z pacjentem roszczeniowym
- Zmiany barwne na błonie śluzowej a stany potencjalnie złośliwe
- Agnezja 21 i 22. Protrakcja szczęki w klasie III
- Kontynuacja tematyki FLOS i PRP
Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.
Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.