GIODO. Jak wzmocnić kompetencje w ochronie danych?
Reklama

W zgodzie z GIODO. Jak wzmocnić kompetencje zespołu w zakresie ochrony danych osobowych?

Ochrona danych osobowych w praktyce stomatologicznej jest wymogiem uregulowanym przepisami ustawy oraz towarzyszącymi jej rozporządzeniami wykonawczymi. Jest odpowiedzią na burzliwy rozwój Internetu i różnorodne możliwości komunikowania się online. Dotychczasowy model tradycyjnego porozumiewania się, pamiętający czasy Gutenberga, uzupełniony wynalazkiem Grahama Bella, zostaje wypierany przez inne, bardziej nowoczesne formy przepływu informacji, na dobre funkcjonujące w erze internetowej. Im większa jest jednak możliwość wymieniania danych, tym zarazem większe są obawa i ryzyko dostania się ich w niepowołane ręce. Stąd zwiększona uwaga i troska państwa o właściwe zabezpieczenie danych osobowych swoich obywateli.

Nowe standardy w ochronie danych osobowych

Mamy prawo, zarówno lekarze, jak i pacjenci, do ochrony swoich danych osobowych, a w szczególności tych, które dotyczą stanu naszego zdrowia. W erze tradycyjnej papierowej dokumentacji wystarczyło ją zabezpieczyć zamkiem, kratą, murem czy inną przegrodą. Dla systemów elektronicznych takie standardy bezpieczeństwa są dalece niewystarczające. Mając dostęp do Internetu, stajemy się widoczni w wyszukiwarkach różnych portali, a przez to dostępni przez każdego internautę kilkoma kliknięciami myszki. Sami zresztą, często bezkrytycznie, publikujemy swoje dane i wizerunek w sieci. Podczas sylwestrowo-noworocznego koncertu w telewizji na ekranie pokazywane były zdjęcia świętujących rodzin oraz liczby „lajków” na odnośnej stronie na Facebooku. Wśród nich byli nasi pacjenci. Z jednej zatem strony coraz bardziej dbamy o ochronę naszych danych i wizerunku, a z drugiej bezkrytycznie umieszczamy różne informacje o sobie w sieci. Dopiero później przekonujemy się, jak trudno jest zweryfikować, kto opublikował nasze dane w Internecie, oraz skutecznie je usunąć. Dla lekarza dentysty pro...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.