Interpretacja organów podatkowych a rozliczenia lekarzy - dentalmaster.pl
Reklama

Interpretacja organów podatkowych a rozliczenia lekarzy

Rzecznik Praw Lekarza NIL, Monika Potocka, wniosła o podjęcie działań nadzorczych w stosunku do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej w związku z wątpliwościami dotyczącymi interpretacji organów podatkowych w sprawie rozliczeń lekarzy prowadzących indywidualną praktykę lekarską.

Pani Rzecznik podnosi, że ilość wizyt u lekarza nie powinna być powiązana przez organy podatkowe z liczbą wystawionych recept. Wizyta lekarska nie zawsze jest równoznaczna z wystawieniem tejże, dlatego należy dokładnie przeanalizować i uregulować kwestię rozliczeń lekarskich, aby uniknąć niesprawiedliwego traktowania lekarzy.

Podsekretarz Stanu Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Zbigniew Stawicki w pełni podziela zdanie RPL na ten temat. Uważa, że rozstrzygnięcie każdej sprawy powinno być zależne od dostępnych dowodów oraz rozpatrywane indywidualnie. Dodaje również, że zastrzeżenia budzą działania urzędników skarbowych w indywidualnych sprawach dotyczących lekarzy, a nie działania Szefa Krajowej Administracji. Ten bowiem nie posiada kompetencji do zajmowania się indywidualnymi sprawami podatkowymi.

Z tego względu oraz charakteru wystąpienia RPL, zostało ono zakwalifikowane jako wniosek o podjęcie działań nadzorczych w stosunku do naczelników urzędów skarbowych i przekazane do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Zgodnie z przepisami Szef Krajowej Administracji Skarbowej sprawuje ogólny nadzór w sprawach podatkowych, nie ma więc prawa wpływać na naczelników urzędów skarbowych w indywidualnych sprawach podatników. W prowadzonych przez siebie postępowaniach podatkowych organy te posiadają pełną autonomię działań, natomiast zaistniałe spory między organem a podatnikiem są rozstrzygane w oparciu o przewidziane w ww. ustawie tryby odwoławcze.

Źródło: nil.org.pl


Najnowszy numer „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego dostępny jest w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.