Jubileusz 30-lecia Targów KRAKDENT®
30. edycja Targów KRAKDENT® to doskonała okazja, aby na moment cofnąć się w czasie, zagłębić w historię wydarzenia i powspominać minione edycje.
Pierwsze Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie odbyły się w 1993 r. pod nazwą DENTAMED. Nazwę KRAKDENT® targi otrzymały cztery lata później w 1997 r. W latach 1993 – 1997 za przebieg wydarzenia odpowiedzialny był Sławomir Gąsiorowski. Od 1998 r. stanowisko Project Managera Targów objęła Beata Simon.
Targi KRAKDENT® z Krakowem związane są od pierwszej edycji, która odbyła się w pawilonach wystawienniczych przy ulicy Nowohuckiej 41. W roku 1996 Targi zostały przeniesione na jedną edycję do hali Studium Wychowania Fizycznego AGH oraz UJ przy ulicy Piastowskiej 26. Kolejne trzy edycje Targów KRAKDENT® miały miejsce w hali mieszczącej się przy ulicy Rakowickiej 29. W latach 2000 – 2005 wydarzenie ponownie zmieniło lokalizację i odbywało się na terenie wystawowym przy ulicy Gabrieli Zapolskiej 38. Kolejna zmiana lokalizacji Targów nastąpiła w 2006 r., od tej pory przez 9 lat wydarzenie odbywało się przy ulicy Centralnej 41A.
W 2015 roku Targi KRAKDENT® po raz pierwszy zorganizowane zostały w EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9. Przeniesienie imprezy do nowoczesnego, komfortowego i kompleksowego miejsca, zapewniło wydarzeniu kolejne możliwości rozwoju.
Targi KRAKDENT® przez 30 lat zapracowały sobie na miano kluczowego wydarzenia w branży stomatologicznej, które oprócz wystawy oferuje warsztaty, wykłady, kursy medyczne oraz szereg innych atrakcji.
Więcej informacji z branży.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Leczenie wady zgryzu klasy II u rosnącego dziecka za pomocą skonstruowanego we własnym zakresie, indywidualnie dopasowanego stałego aparatu funkcjonalnego
Obecnie dostępna jest szeroka gama stałych aparatów funkcjonalnych do korekcji wad zgryzu klasy II. Ortodonta musi wybierać spośród tych aparatów w zależności od mechaniki, wydajności i kosztu aparatu.

Łączne leczenie ortodontyczne i chirurgiczne ciężkiej wady zgryzu klasy III ze zgryzem krzyżowym przednim i tylnym
W niniejszej pracy kazuistycznej przedstawiono przypadek dorosłego pacjenta z ciężką szkieletową wadą zgryzu klasy III, z ewidentnym niedorozwojem szczęki i nadmiernie rozwiniętą żuchwą, co powodowało zgryz krzyżowy przedni i tylny, a także przesu...

Porównanie in vitro lakierów Clinpro™ XT i Duraphat pod kątem ochrony zębów przed przebarwieniami podczas leczenia ortodontycznego
onieważ pojawiały się doniesienia o większym ryzyku próchnicy podczas leczenia ortodontycznego,zaproponowano, aby w celach profilaktycznych stosować fluorki i inne związki remineralizujące. Obecnie lakiery fluorkowe są powszechnie dostępne zarówno...