Kodeks Etyki Lekarskiej - nowelizacja. Trwają prace Komisji Etyki
Reklama

Kodeks Etyki Lekarskiej – nowelizacja

Kodeks Etyki Lekarskiej wraz z wprowadzonymi zmianami został 26 stycznia br. przedstawiony do konsultacji samorządowych i społecznych. Do 15 lutego br. można zgłaszać do niego uwagi na adres mailowy:  kel@nil.org.pl

Pełna treść kodeksu, która omawia wprowadzone zmiany jest dostępna TU. Należy jednak zaznaczyć, że ciągle trwają prace nad ostateczną wersją. Jak możemy przeczytać na stronie NIL:

– Obecna wersja projektu ma formę zbiorczą, zawiera zarówno nowe artykuły Kodeksu, jak i te, które zostały zachowane z obowiązujących przepisów. Oprócz tego, dołączone są również komentarze wyjaśniające i intepretujące poszczególne artykuły – zostały one zebrane z dyskusji, które towarzyszyły publikacjom propozycji zmian na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej. Opieraliśmy się także na opracowaniach Komisji z poprzednich dwóch kadencji, które niestety nie doczekały się przyjęcia na Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe Lekarzy, który z uwagi na pandemię nie mógł się odbyć. Korzystaliśmy również z opracowania pod redakcją pana profesora Oktawiana Nawrota i komentarza do KEL stworzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Gdańsku – mówił przewodniczący Komisji Etyki Lekarskiej NRL Artur de Rosier.

Wyjaśnił również, że niektóre artykuły nadal są w opracowaniu – m.in. art. 63 dotyczący reklamy w kontekście godności zawodu lekarza i lekarza dentysty. – To jest taki artykuł, który wymaga dostosowania naszych przepisów do dyrektyw unijnych. Nie byliśmy w stanie tego ukończyć, dlatego, że czekamy na wyniki badań ankietowych, prowadzonych przez nasz Centralny Ośrodek Badań, Innowacji i Kształcenia [ankietę można wypełnić TUTAJ – przyp. red.]. Dzięki Jackowi Miarce, przewodniczącemu Naczelnego Sądu Lekarskiego, mamy też opracowania orzeczeń dotyczących kwestii reklamy zarówno z NSL, jak i sądów okręgowych. I to jest kolejna doza wiedzy, która pozwoli nam na rzetelne skonstruowanie artykułu opisującego reklamę.

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama
Reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.