Koncepcje higieny w gabinecie stomatologicznym - IDS 2021
Reklama

Innowacyjne koncepcje higieny w gabinecie stomatologicznym – IDS 2021

Innowacyjne koncepcje higieny w gabinecie stomatologicznym: właśnie dlatego IDS 2021 jest tak ważny Ugruntowana i innowacyjna higiena rąk, powierzchni, narzędzi, końcówek oraz dodatkowe środki ochrony – IDS demonstruje profilaktykę koronawirusową w pełnym spektrum działania.

Gabinety stomatologiczne są uważane za jedne z najlepiej zabezpieczonych przed działaniem koronawirusa. W końcu „higiena i kontrola zakażeń” to podstawowa kompetencja zespołów stomatologicznych oraz ich partnerów z branży dentystycznej. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne IDS, które odbędą się w dniach  9- 13 marca 2021 r. w Kolonii będą prowadzone wg zasad koncepcji bezpieczeństwa opracowanych przez firmę Koelnmesse pod tytułem # B-SAFE4business, na stronie internetowej www.english.ids-cologne.de można znaleźć listę działań podjętych w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa zwiedzającym i wystawcom IDS 2021.

IDS, jako wiodące targi branży dentystycznej, jak zwykle, oferują kompleksowy przegląd innowacyjnych rozwiązań technologicznych stosowanych w gabinetach i laboratoriach oraz wyznaczają wysoki standard w zakresie higieny i bezpieczeństwa uczestników wydarzenia. Niemieckie Towarzystwo Stomatologiczne i Związek Zawodów Lekarskich niedawno wystosowały komunikat: – Wszystkie zabiegi stomatologiczne są obecnie możliwe dzięki zachowanym wysokim standardom higieny. Odwołując się do najnowszych danych, nie odnotowano zwiększonej liczby zakażeń COVID-19 wśród pacjentów lub zespołów stomatologicznych. Dlatego zaleca się, aby nie odkładać leczenia, a szczególnie nie opuszczać wizyt profilaktycznych.

Stanowisko to nie jest zaskakujące, ponieważ gabinety stomatologiczne są wyjątkowo dobrze przygotowane jeśli chodzi o leczenie w warunkach szczególnie sprzyjających rozprzestrzenianiu się wysoce zaraźliwych chorób. W ten sposób, dzięki dobrze wyćwiczonym zespołom, wysokie standardy higieny obowiązują od dawna, a w związku z pandemią zostały dodatkowo rozszerzone, aby zapobiegawczo wykluczyć infekcje COVID-19. Wśród tych działań jest m.in. wydłużenie wizyt i przerw pomiędzy kolejnymi pacjentami, aby uniknąć oczekiwania na wizytę w poczekalni. Dodatkowo sugerowane jest korzystanie z dodatkowych środków ochrony – w ramach standardowej procedury każdy pacjent przed leczeniem powinien przepłukać usta (przez 1 min) płynem dezynfekującym. W przypadku leczenia endodontycznego wskazana jest dezynfekcja leczonego zęba pelletem podchlorynu sodu.

Wszystkie te substancje będą prezentowane podczas zbliżających się targów IDS, ponieważ wśród producentów z branży dentystycznej znajdują się również firmy wytwarzające środki dezynfekcyjne. IDS oferuje także przegląd urządzeń OPG i DVT z opcją blaknięcia w obszarze leczenia. Ponadto odwiedzający dowiedzą się, w jaki sposób dentysta może zmniejszyć własne ryzyko infekcji, używając mikroskopu OP z prefabrykowaną osłoną z pleksiglasu.

Ze względu na pandemię koronawirusa kwestie higieny mają dla nas wszystkich ogromne znaczenie – podkreślił dr Markus Heibach, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Stomatologii e.V. (VDDI). – Będąc wiodącymi światowymi targami branży dentystycznej, IDS 2021 oferuje w tych niespokojnych i skomplikowanych czasach możliwość zaangażowania się w wymianę informacji, zebrania sił, umocnienia długoterminowych relacji i nawiązania nowych. Efektem jest wzajemne zaufanie, które w następstwie IDS sprawi, że codzienne życie zawodowe stanie się łatwiejsze dla wszystkich – a w konsekwencji obniży koszty .

Targi IDS odbywają się co dwa lata w Kolonii i są organizowane przez GFDI Gesellschaft zur Förderung der Dental-Industrie mbH, przedsiębiorstwo handlowe Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Stomatologii (VDDI). Jest obsługiwany przez Koelnmesse GmbH z Kolonii.

Więcej newsów z branży

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.