Koniec zagrożenia epidemicznego już 1 lipca
2 maja na stronie Rządowego Centrum Legislacji możemy przeczytać, że już od 1 lipca bieżącego roku ma zostać zniesiony stan zagrożenia epidemicznego. Projekt został opracowany na podstawie listu Głównego Inspektora Sanitarnego, w którym możemy przeczytać:
Biorąc pod uwagę powyższe, a także trwające stopniowe wygaszanie ograniczeń, zakazów i nakazów związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego, w tym m.in. zniesienie stosowania interwencji przeciwepidemicznych w postaci kwarantanny i izolacji, czy też zniesienie obowiązku zgłaszania ujemnych wyników testów, zasadne wydaje się rozważenie w kolejnym etapie działań również odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego.
Warto zaznaczyć, że rok tomu został zniesiony stan epidemii, co możemy również przeczytać w liście GIS:
11 marca 2023 r. minęły trzy lata od momentu, kiedy WHO po raz pierwszy stwierdziła, że wybuch epidemii COVID-19 może być określony mianem pandemii. W okresie od 14 do 20 marca 2020 obowiązywał w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Od 20 marca 2020 roku do 15 maja 2022 roku, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia obowiązywał w Polsce stan epidemii. Natomiast od 16 maja 2022 roku do teraz obowiązuje ponownie stan zagrożenia epidemicznego.
Oznacza to, że już 1 lipca zostaną uchylone obostrzenia związane z zagrożeniem epidemicznym.
Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego spowoduje zniesienie szczególnych rozwiązań związanych z tym stanem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, co będzie miało również pozytywny wpływ na sektor gospodarki, w tym działalność mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich przedsiębiorstw. (źródło)
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi newsami.
Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.
Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Zastosowanie asymetrycznego aparatu RPE (rapid palatal expansion) ze śrubą wachlarzową u pacjenta z jednostronnym rozszczepem wargi i podniebienia – opis przypadku
Słowa kluczowe: jednostronny rozszczep wargi i podniebienia, zgryz krzyżowy, aparat RPE, zatrzymany kieł Keywords: unilateral cleft lip and palate, crossbite, RPE appliance, retained canine Streszczenie: Celem pracy jest przedstawienie zastosowani...

Wpływ dekompensacji ortodontycznej na przebudowę kości wokół zębów
W niniejszej pracy przedstawiono opis przypadku 20-letniego pacjenta z wadą zgryzu klasy III i hiperdywergentnym wzorcem twarzy, leczonego operacyjnie. W ortodontycznej, przedoperacyjnej fazie leczenia interdyscyplinarnego dolne zęby sieczne znacz...

Porównanie dokładności dziesięciu obecnie używanych skanerów wewnątrzustnych
W metodyce wewnątrzustnego skanowania 3D zachodzą różne postępy. Niniejsze badanie miało na celu ocenienie dokładności 10 skanerów wypuszczonych na rynek w latach 2015-2020.