PressTube - polski patent na Krakdent - wyciskacz do pasty
Reklama

PressTube – polski patent na Krakdent

Podczas targów Krakdent nasza redakcja miała okazję porozmawiać z polskim wynalazcą – Edwardem Stanioszem. Prezentował on na swoim stoisku opatentowany wyciskacz do pasty do zębów – PressTube. Zaintrygowała nas historia tego wynalazku, zwłaszcza, że pierwsza myśl była „a co w tym do opatentowania, zwykły kawałek plastiku”.

Fragment z „Biuletynu Urzędu Patentowego. Wynalazki i wzory użytkowe” 31/2021 s. 14

Wyciskacze do past/kremów/maści są obecne na rynku od dawna, ich funkcja jest prosta – mają pomagać „wycisnąć do końca” produkt z tubki. Czy są niezbędne do codziennego funkcjonowania? Na pewno nie, ale znacznie ułatwiają codzienne czynności , przyczyniają się do oszczędności i maksymalnego wykorzystania produktu w tubce przez co można uznać korzystanie z nich za ekologiczne.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta wyciskaczy, zwykle jest to kawałek plastiku działający na zasadzie „rolowania”, coraz częściej można je spotkać w zestawie z tubką produktu. Co więc jest wyjątkowego w urządzeniu opatentowanym przez Pana Edwarda Staniosza? Zapraszamy do przeczytania listu, który nadesłał do naszej redakcji po targach Krakdent:

Przedstawiam Państwu własną oryginalną wersję przyrządu służącego do wyciskania pasty do zębów. Należy go zacząć stosować po opróżnieniu ok 1/3 zawartości tubki, Trzeba przyznać, że najbardziej wyczuwalne efekty występują w końcowej fazie wyciskania, czyli wówczas, kiedy pozostała mała ilość pasty. Budowa (konstrukcja) przedstawionego przyrządu oraz sposób działania zasadniczo różni się od obecnie znanych tego typu urządzeń. Większość z nich osiada wewnątrz korpusu wmontowaną rolkę, która służy do zwijania (rolowania) zużytej części tubki. W przypadku tego urządzenia ta część tubki jest przeciągana „liniowo” pomiędzy wałkami. Z tego powodu urządzenie jest bardziej praktyczne jak i funkcjonalne. Poza tym jest trwałe w eksploatacji, ale także nad wyraz skuteczne w samym wyciskaniu. Przyznam, że konstrukcją tego urządzenia zająłeś się już ok 5 lat temu, czyli w okresie, kiedy była już spora konkurencja na rynku. Zamierzałem już wtedy skonstruować nowoczesny, trwały i funkcjonalny przyrząd nie wzorowany na żadnym z innych tego typu urządzeń. Przedmiotowy przyrząd został wystawiony na 120. Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lepine w 2021 roku w Paryżu, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Został także wystawiony na Międzynarodowych Targach Stomatologicznych Krakdent w Krakowie w 2023r., gdzie również cieszył się dużym zainteresowaniem. Jest opatentowany jako wynalazek. Należy dodać jakiego rodzaju korzyści należy się spodziewać przy zastosowaniu tego urządzenia. Przyznam, że dotąd nie natknąłem się na naukowe, instytucjonalne opracowanie na ten temat. Być może jest na to jeszcze za wcześnie. Spodziewane korzyści to oszczędność czasu, pieniędzy i ochrona środowiska.

Podczas rozmowy w Krakowie Pan Edward opowiedział nam o swojej pasji, ponieważ wyciskacz do pasty nie jest jego pierwszym patentem. Przedstawił nam też dokumentację patentową oraz prototypy swojego wynalazku. Mieliśmy także okazję własnoręcznie przekonać się o jego skuteczności. Wyciskacz opatentowany przez Pana Edwarda Staniosza jest łatwy w obsłudze, nie wymaga użycia siły, dzięki czemu może być używany przez dzieci i osoby starsze. Jesteśmy pod dużym wrażeniem samego wynalazku, ale także jego twórcy, który jest bardzo pogodnym i otwartym człowiekiem. Trzymamy kciuki za polski patent i mamy nadzieję, że już wkrótce na stałe zagości w naszych domach.

Więcej informacji z branży

Certyfikat zdobyty na 120. Międzynarodowych Targach Wynalazczości Concours Lepine w 2021 roku w Paryżu
A tak w praktyce prezentuje się wynalazek Pana Edwarda Staniosza
Własnoręcznie napisany list przez twórcę polskiego wyciskacza pasty do zębów
Medal zdobyty w Paryżu

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.