Prof. Maria Siemionow doktorem honoriscausa Uniwersytetu Warmińsko-Marurskiego

Prof. Maria Siemionow doktorem honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Prof. Maria Siemionow – znana na całym świecie chirurg, która w roku 2008 wraz ze swoim zespołem dokonała rozległego przeszczepu twarzy, otrzymała dziś tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jak możemy przeczytać na stronie uniwersytetu:

P. Prof. Maria Siemionow oraz P. Prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (źródło: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski)

Oficjalne nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Marii Siemionow odbędzie się 31 maja, podczas uroczystości związanych ze Świętem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w przededniu uroczystości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim prof. Siemionow wyraziła wdzięczność za zaproszenie na Uniwersytet i przyznanie jej wyróżnienia, które – jak podkreśliła – jest najwyższym zaszczytem, jaki może nadać uczelnia. – To coś bardzo nobilitującego – mówiła. I przyznała, że jej radość powiększa fakt, że po raz pierwszy odwiedza Olsztyn.

Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podjął decyzję o uhonorowaniu tytułem doktora honoris causa prof. dr hab. n. med. Marii Siemionow w uznaniu jej licznych zasług dla rozwoju medycyny. W historii chirurgii zapisze się ona m.in. jako osoba, która dokonała pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy. Społeczność Uniwersytetu prof. Siemionow jednak nie tylko za znaczący wkład w rozwój nauki polskiej i światowej w obszarach medycyny takich jak chirurgia rekonstrukcyjna, medycyna regeneracyjna oraz transplantologia, ale także za wybitną działalność naukową, dydaktyczną, organizacyjną i medyczną oraz niezwykłą życzliwość i stałą gotowość do pomagania innym. Promotorem tego doktoratu jest prof. dr hab. n. med. Dawid Larysz.

Uroczystość uhonorowania wybitnej polskiej lekarki P. Prof. Marii Siemionow połączona jest z jubileuszem przyjęcia projektu ustawy o utworzeniu UWM. Dokument ten opublikowano 1 czerwca 1999 roku. 

Całość uroczystości można obejrzeć na kanale YouTube Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:

Zapraszamy do śledzenia innych newsów z branży.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.