Prof. Maria Siemionow doktorem honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
Prof. Maria Siemionow – znana na całym świecie chirurg, która w roku 2008 wraz ze swoim zespołem dokonała rozległego przeszczepu twarzy, otrzymała dziś tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jak możemy przeczytać na stronie uniwersytetu:

Oficjalne nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Marii Siemionow odbędzie się 31 maja, podczas uroczystości związanych ze Świętem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w przededniu uroczystości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim prof. Siemionow wyraziła wdzięczność za zaproszenie na Uniwersytet i przyznanie jej wyróżnienia, które – jak podkreśliła – jest najwyższym zaszczytem, jaki może nadać uczelnia. – To coś bardzo nobilitującego – mówiła. I przyznała, że jej radość powiększa fakt, że po raz pierwszy odwiedza Olsztyn.
Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podjął decyzję o uhonorowaniu tytułem doktora honoris causa prof. dr hab. n. med. Marii Siemionow w uznaniu jej licznych zasług dla rozwoju medycyny. W historii chirurgii zapisze się ona m.in. jako osoba, która dokonała pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy. Społeczność Uniwersytetu prof. Siemionow jednak nie tylko za znaczący wkład w rozwój nauki polskiej i światowej w obszarach medycyny takich jak chirurgia rekonstrukcyjna, medycyna regeneracyjna oraz transplantologia, ale także za wybitną działalność naukową, dydaktyczną, organizacyjną i medyczną oraz niezwykłą życzliwość i stałą gotowość do pomagania innym. Promotorem tego doktoratu jest prof. dr hab. n. med. Dawid Larysz.
Uroczystość uhonorowania wybitnej polskiej lekarki P. Prof. Marii Siemionow połączona jest z jubileuszem przyjęcia projektu ustawy o utworzeniu UWM. Dokument ten opublikowano 1 czerwca 1999 roku.
Całość uroczystości można obejrzeć na kanale YouTube Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:
Zapraszamy do śledzenia innych newsów z branży.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.