Programy do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej

Przegląd wsparcia technicznego dostępnego dla użytkowników gabinetów stomatologicznych w ramach programów do prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej

TITLE: Overview of technical support available to users of dental offices as part of programmes for keeping medical records in electronic form
STRESZCZENIE: Dokumentacja medyczna chroni lekarza i potwierdza właściwy przebieg leczenia, dlatego tak istotne jest, by sposób jej prowadzenia zmniejszał do minimum możliwość powstawania błędów w trakcie wprowadzania danych oraz ich utraty.
SŁOWA KLUCZOWE: dokumentacja medyczna
SUMMARY: Medical documentation protects a doctor and confirms the proper course of treatment, therefore it is so important that the way it is kept minimizes the possibility of errors during data entry and data loss.
KEYWORDS: medical documentation

Dokumentacja medyczna chroni lekarza i potwierdza właściwy przebieg leczenia, dlatego tak istotne jest, by sposób jej prowadzenia zmniejszał do minimum możliwość powstawania błędów w trakcie wprowadzania danych oraz ich utraty.

Narzucenie przez Ministerstwo Zdrowia konieczności prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej przez wszystkie placówki i wszystkich lekarzy (zarówno w ramach NFZ, jak i w ramach praktyk prywatnych) budzi spore kontrowersje w środowisku lekarskim. Przejście na nowy sposób prowadzenia dokumentacji będzie wiązało się z olbrzymią rewolucją i koniecznością wdrożenia często skomplikowanych systemów informatycznych.

Należy pamiętać, że programy będą obsługiwały osoby o różnym poziomie wykształcenia stomatologicznego oraz różnych umiejętnościach informatycznych. Program nie powinien utrudniać im pracy, ale ją usprawniać, dlatego kluczem do sprawnego posługiwania się zakupionym oprogramowaniem jest jego dobra znajomość. Wsparcie przy wdrożeniu programu oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów, jakie mogą się pojawić w trakcie jego użytkowania, zap...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.