Autorzy TPS podsumowują sytuację po COVID-19

Autorzy TPS podsumowują sytuację po COVID-19

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań przeprowadzonych przez autorów czasopisma TPS-Twój Przegląd Stomatologiczny – dr Monikę Tysiąc-Miśta oraz dr Arkadiusza Dziedzica ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Celem badań była ocena postaw dentystów i zawodowego podejścia do pandemii COVID-19.

Artykuł powstał na podstawie badania ankietowego, które przeprowadzono między 6 a 16 kwietnia 2020 r. wśród 875 polskich lekarzy dentystów. Bardzo nam miło, że także nasz serwis dentalmaster.pl mógł wspomóc autorów w kompletowaniu materiału do badań.

Z opracowania dowiadujemy się m.in., że aż 71 proc. ankietowanych zdecydowało się na zawieszenie praktyki klinicznej w kulminacyjnej fazie COVID-19 i rządowego lockdown’u. Praca powstała przy współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i jest dostępna w międzynarodowej bazie MDPI.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Dodatkowo zapraszamy także do lektury artykułów dotyczących pandemii w dziale COVID-19.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.