Wirtualne CEDE: podsumowanie pełne ciekawostek - dentalmaster.pl
Reklama

Wirtualne CEDE: podsumowanie pełne ciekawostek

Aż 83,3 proc. ankietowanych uczestników wirtualnej wystawy CEDE zadeklarowało chęć udziału w kolejnej edycji projektu. W Virtual Dental Exhibition by CEDE, w sumie wzięło udział 2179 osób z 75 krajów.

Wirtualne CEDE, to bez wątpienia najdłuższa wystawa stomatologiczna w tym roku w Polsce i jeden z najdłuższych projektów wirtualnych w branży na świecie. Wydarzenie rozpoczęło się 24 września, a zakończyło 25 października. Całość odbywała się wyłącznie online, najwięcej osób uczestniczyło w pierwszej fazie VDE – „na żywo”, w dniach 24-26 września.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez organizatorów, głównym powodem uczestnictwa w VDE była ciekawość nowej formuły (65,4 proc.). Niewiele mniej osób (59 proc.) zainteresowało się wykładami oraz debatami. 20,5 proc. zwiedzających, w wirtualnym CEDE wzięło udział ze względu na promocje na stoiskach wystawców.

Jeżeli mowa o wystawcach, to w sumie w wydarzeniu uczestniczyło ich 59. Większość stanowiły firmy z Polski, zestawienie uzupełnili producenci i dystrybutorzy z: Niemiec, Francji, Szwajcarii i Czech. Międzynarodowa idea projektu znalazła odzwierciedlenie w danych dotyczących pochodzenia gości VDE. Wśród uczestników znaleźli się reprezentacji aż 74 krajów (poza Polakami), w tym z Argentyny, Kolumbii, Ekwadoru czy Jemenu.

Według statystyk największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska takich firm jak: GSK, Colgate, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Oral-b, Indent i Elamed. W sumie uczestnicy VDE odwiedzili wszystkie stoiska blisko 20 tys. razy. Goście otworzyli udostępnione przez wystawców linki prawie 6 tys. razy oraz pobrali ponad 4,5 tys. udostępnionych dokumentów. 48,7 proc. respondentów przyznało, że materiały dostępne na stoiskach były interesujące. 33,3 proc. ankietowanych wzięło udział w czatach dostępnych na stoiskach wystawców. Większość przyznała, że korzystała z czatów tekstowych.

Osobną kategorią, którą skrupulatnie zliczył system VDE były projekty edukacyjne. 31 wykładów oraz debat zostało odtworzonych prawie 4 tys. razy. Połowa ankietowanych przyznała, że z oferty edukacyjnej wirtualnego CEDE skorzystała zarówno w trybie „live” jak i „click and play”. 33,3 proc. respondentów wystawiło programowi edukacyjnemu najwyższą ocenę w skali 1-6. Największe audytorium zgromadziły debaty: „Co dalej po studiach? Projektowanie ścieżki kariery zawodowej”, (wraz z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii), „Koronne argumenty za gabinetem wolnym od koronawirusa (infoDENT24.pl) oraz „Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej” (PTS).

Na koniec jeszcze dwie dane z ankiety przeprowadzonej wśród uczestników: 78,2 proc. jest zadowolonych z udziału w VDE by CEDE, a 85,9 proc. poleciłoby udział w tym wydarzeniu.

Czy będzie zatem kolejna edycja wirtualnego CEDE?

Analizujemy możliwość organizacji podobnego projektu w niedalekiej przyszłości. Jak doskonale wiadomo, tegoroczne, tradycyjne CEDE, zaplanowane w Łodzi w grudniu, nie odbędzie się. Według opinii wielu ekspertów, zagrożone są inne tradycyjne targi i wystawy, nawet do jesieni 2021 roku. Chcemy wypełnić czas oczekiwania na lepsze czasy kolejnym wirtualnym projektem. Pierwsza edycja wirtualnego CEDE dała nam potężny materiał do dyskusji i przemyśleń. Niezależnie od ostatecznej formuły, będziemy dążyli do tego, aby była jeszcze atrakcyjniejsza dla zwiedzających i wystawców – odpowiadają Organizatorzy z firmy Exactus.

Partnerami VDE by CEDE byli: GSK/Sensodyne, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Dental Tribune International oraz ogólnopolski program „Klinika Bez Bólu” by Acteon. Honorowy Patronat nad wybranymi projektami objął m.in. Rzecznik Praw Pacjenta oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Wydarzenie wspierają także: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska (Patronat Honorowy), Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Enterprise European Network i Łódzka Organizacja Turystyczna.

Sprawdź więcej NOWOŚCI z branży.

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie ortodontyczne wg filozofii MFS

Leczenie ortodontyczne wg filozofii MFS

750,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Pacjent stomatologiczny w wieku rozwojowym

Pacjent stomatologiczny w wieku rozwojowym

249,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.