Zastosowanie systemu Invisalign w leczeniu ortodontycznym
Reklama

Zastosowanie systemu Invisalign w leczeniu ortodontycznym przed leczeniem i po leczeniu chirurgicznym wady klasy III

Streszczenie: Postępowanie w dysmorfiach szkieletowych okolicy szczękowo-twarzowej zwykle wymaga leczenia ortodontycznego za pomocą aparatów stałych, zarówno przed etapem leczenia chirurgicznego, jak i po nim. System Invisalign od samego momentu wprowadzenia na rynek jest często wybierany przez lekarzy ze względu na estetykę i wygodę przezroczystych ruchomych aparatów nakładkowych w porównaniu z tradycyjnymi aparatami. Toteż celem niniejszego doniesienia jest ukazanie leczenia wady zgryzu z wykorzystaniem systemu Invisalign w połączeniu z tradycyjną metodą chirurgiczną. Przedstawiamy tu przypadek 23-letniego mężczyzny z wadą zgryzu klasy III ze zbaczaniem żuchwy w lewo i ze zgryzem krzyżowym zębów 22, 23 i 24. W obu etapach leczenia ortodontycznego, przed zabiegiem chirurgicznym i po nim, stosowano system Invisalign zamiast aparatu stałego. Analiza cefalometryczna po leczeniu podkreśliła stabilność uzyskanej poprawy symetrii uzębienia i szkieletu twarzoczaszki, okluzji i równowagi czynnościowej w ciągu 6 lat obserwacji. Wyniki uzyskane pod koniec leczenia wskazują, jak skuteczny może być Invisalign na etapach leczenia ortodontycznego przed zabiegami i po zabiegach chirurgii ortognatycznej. Badanie kontrolne po 6 latach zwraca uwagę na długoterminową stabilność efektu takiego leczenia.

Słowa kluczowe: Invisalign, klasa III

Dla wielu pacjentów jedyną dostępną metodą leczenia wad zgryzu klasy III jest leczenie chirurgiczne. Wymaga ono czasu, nie tylko z powodu niezbędnych etapów diagnostyki i planowania, ale także czasu trwania samego leczenia. Toteż ważną kwestią w takich przypadkach jest motywacja pacjenta, której nie należy lekceważyć [1]. Jednym z najistotniejszych problemów, szczególnie w odniesieniu do pacjentów dorosłych, jest konieczność leczenia ortodontycznego przez kilka miesięcy. Problem este...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.