Zmiany w fakturowaniu od 1 września
Od 1 września br będą obowiązywały zmiany dotyczące wystawiania faktur zaliczkowych i korygujących.

Ustawa o KSeF (wprowadzająca obowiązek e-fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur od lipca 2024 r.) mówi, że podatnik nie będzie zobowiązany do wystawienia faktury zaliczkowej, jeśli całość lub część zapłaty otrzymał w tym samym miesiącu, w którym dokonał czynności. Co ważne, zasada ta nie będzie obowiązywała m.in. w przypadku świadczenia usług budowlanych lub budowlano-montażowych, rozliczenia zwrotów wydawnictw czy opakowań albo na szczególne żądanie kontrahenta.
Obecnie przepisy nie zwalniają z wystawiania faktur zaliczkowych. Od 1 września, jeśli podatnik wystawi jedną fakturę końcową, będzie ona musiała zawierać datę wpłaty, jeśli będzie ona inna od daty wystawienia faktury.
W przypadku wystawienia faktury w Krajowym Systemie e-Faktur ważne będzie, aby faktura końcowa miała numery identyfikujące w KSeF faktur zaliczkowych (jeśli takowe były wystawiane). Od 1 września również faktura korygująca będzie musiała zawierać numery identyfikujące w KSeF faktury korygowanej.
Źródło: rp.pl
Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.