Praktyczne aspekty pracy narzędziami maszynowymi - dentalmaster.pl
Reklama

Praktyczne aspekty pracy narzędziami maszynowymi

MIP Pharma Polska Sp. z o.o. zaprasza na webinarium pt.:

„Praktyczne aspekty pracy narzędziami maszynowymi”,

podczas którego wykład wygłosi dr n. med. Mateusz Radwański

(Zakład Endodoncji, Uniwersytet Medyczny w Łodzi).

 

Udział w webinarium możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie platformy webinarowej ClickMeeting: https://mippharma.clickmeeting.com/narzedzia/register

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Po poprawnym zarejestrowaniu powinni Państwo otrzymać automatyczne potwierdzenie rejestracji.

Indywidualne linki umożliwiające udział w webinarium będą rozsyłane 3 doby, 1 dobę oraz 1 godz. przed wydarzeniem (proszę sprawdzić foldery SPAM, JUNK). Zachęcamy do sprawdzenia działania linku i wcześniejszego przetestowania Państwa połączenia: https://mippharma.clickmeeting.com/narzedzia/connection-tester. W razie problemów z rejestracją lub linkami do webinaru prosimy o kontakt: webinar@mip-pharma.pl.

Nagranie webinaru zostanie udostępnione zarejestrowanym uczestnikom na okres 14 dni, przy czym punkty edukacyjne i zaświadczenia przysługują wyłącznie lekarzom dentystom uczestniczącym w webinarze.

Zaświadczenia o uczestnictwie zostaną do Państwa rozesłane w ciągu 1 tygodnia po webinarium. W razie problemów z otrzymaniem zaświadczenia prosimy o kontakt pod adresem: certyfikaty@mip-pharma.pl.

UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY PRZEWIDUJĄ PRZYZNANIE UCZESTNIKOM SPOTKANIA 3 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).


Treść prezentacji:

Opracowanie kanału korzeniowego z zachowaniem jego oryginalnej anatomii jest głównym celem postępowania w leczeniu endodontycznym. Kanał w kształcie zwężającego się w kierunku wierzchołka stożka, ma zapewnić jego odpowiednią irygację oraz szczelne wypełnienie, bez nadmiernego poszerzenia części wierzchołkowej kanału.

Procedura opracowania kanałów prostych nie stwarza problemów. Pojawiają się one w przypadku kanałów zakrzywionych o złożonej budowie anatomicznej systemu kanałowego.
Do opracowania kanałów korzeniowych wykorzystywane są narzędzia ze stali nierdzewnej oraz narzędzia ze stopu niklowo-tytanowego. Praca stalowymi narzędziami ręcznymi jest czasochłonna, a w kanałach zakrzywionych narzędzia o większych rozmiarach, na skutek zwiększonej sztywności, powodują prostowanie kanału i powstawanie aberracji.

Narzędzia wykonane ze stopu niklowo-tytanowego, zarówno ręczne, jak i maszynowe, dzięki mniejszej sztywności zdolne są do utrzymania naturalnego przebiegu kanału. Ze względu na możliwość skrócenia czasu pracy, w codziennej praktyce, częściej używane są narzędzia rotacyjne.

W przypadku kanałów prostych i lekko zakrzywionych wybór systemu maszynowego ma znacznie drugorzędne. Natomiast w przypadku obecności krzywizn powinno wybierać się narzędzia bardziej elastyczne (martenzyt). Dodatkowo w trudnych przypadkach klinicznych, niektórzy autorzy rekomendują używanie pilników o stożkowatości maksymalnie 4% i poszerzenie okolicy wierzchołkowej do rozmiaru 25-30.
Wielokrotne używanie zmniejsza efektywność skrawania pilnika oraz zwiększa ryzyko złamania instrumentu, dlatego zalecane jest ograniczenie nadmiernego używania instrumentów.

Niestety nie ma jednoznacznych wytycznych, co do ilości razy używania instrumentów. Producenci zalecają jednorazowe wykorzystywanie pilników podczas pracy.
Ruch recyprokalny jest bezpieczniejszy w kontekście łamania pilników, co może mieć znaczenie dla osób mniej doświadczonych.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie ortodontyczne wg filozofii MFS

Leczenie ortodontyczne wg filozofii MFS

750,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Pacjent stomatologiczny w wieku rozwojowym

Pacjent stomatologiczny w wieku rozwojowym

249,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.