Nominacje profesorskie – Prof. Mieszko Więckiewicz
Nominacje profesorskie zostały przyznane podczas uroczystości, która miała miejsce 7 lutego 2023r. Wręczono 72 nominacje z zakresu nauki i sztuki, a wśród nominowanych był m.in. Prof. Mieszko Więckiewicz – autor artykułów publikowanych na łamach „TPS-Twojego Przeglądu Stomatologicznego”, który znalazł się na okładce. ww. czasopisma w numerze 6/2020.
Prof. Mieszko Więckiewicz związany jest z Uniwersytetem Medyczny we Wrocławiu. Tytuł profesorki w dziedzinie nauk medycznych został mu nadany w roku 2020, z kolei 7 lutego bieżącego roku oficjalnie odebrał nominację profesorską z rąk Prezydenta RP.
Przypominamy wywiad z Panem Prefsorem, który mieliśmy przyjemność przeprowadzić drogą onlinową, gdyż w czasie nadania tytułu profesorskiego trwała pierwsza fala pandemii. Pragniemy też jeszcze raz założyć Panu Profesorowi gratulacje!
wywiad z TPS 6/2020
Łączenie kariery zawodowej z życiem prywatnym nie jest łatwe. Lek. dent. Katarzyna Służalec-Więckiewicz i prof. dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz tworzą parę prywatnie i zawodowo, do tego oboje rozwijają swoje kariery. Niedawno prof. dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz został jednym z najmłodszych profesorów tytularnych medycyny, teraz publikuje z zespołem artykuł w zagranicznej prasie o odkryciu genetycznego podłoża bruksizmu sennego (ang. sleep bruxism), jednak oboje nie zapominają, że pacjent powinien być traktowany priorytetowo.
Szanowni Państwo, w stworzonej i prowadzonej przez Was praktyce udało się połączyć w całość Państwa pasje i specjalizacje zawodowe. Proszę zdradzić receptę na udany związek współdziałający na polu zawodowym i prywatnym. Jak jednocześnie połączyć pracę we wspólnym obszarze z udanym życiem rodzinnym?
K.S.W.: Nie wiemy, czy istnieje recepta na udany związek współdziałający na polu zawodowym i prywatnym. Przy tak intensywnej pracy mojego męża w obszarze naukowym i klinicznym jedna z osób musi się bardziej poświęcić na polu prywatnym, żeby druga mogła się szybko rozwijać zawodowo.
M.W.: Jednak muszę podkreślić, że pomimo mojej „eskpresowej” i bardzo czasochłonnej kariery zawodowej żonie udało się pomyślnie ukończyć specjalizację z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją, a jednocześnie wychowywać córkę i prowadzić dom.
K.S.W.: Mąż w ciągu 10 lat pracy przeszedł wszystkie etapy kariery uniwersyteckiej i odbył siedem zagranicznych staży klinicznych oraz stypendiów naukowych, co wiązało się z jego długą nieobecnością w domu. Do tego dochodził również udział w licznych konferencjach i szkoleniach.
M.W.: Niestety bez poświęcenia i ciężkiej pracy nie można odnieść sukcesu. Natomiast muszę zaznaczyć, że zawdzięczam mojej żonie rodzinę i dom, ponieważ przy 100-proc. zaangażowaniu w pracę można zapomnieć o normalnym życiu. Dlatego życie z „ambitnym pracoholikiem” nie jest proste. Myślimy, że receptą może być duża dawka cierpliwości, wyrozumiałości oraz kompromisu.
Pełen wywiad przeczytasz TU.
Fotorelacja z wręczenia nominacji profesorskich dostępna jest na stronie prezydent.pl
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.
Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce
Leczenie nasilonego zgryzu otwartego klasy II u pacjentki w wieku dojrzewania przy użyciu klejonego ekspandera Hyrax, miniimplantów IZC i techniki MEAW
Słowa kluczowe: zgryz otwarty, klasa II, zwężona szczęka Keywords: open bite, class II, narrow maxilla Streszczenie: Niniejsze doniesienie kazuistyczne opisuje udane leczenie pacjentki ze zwężoną szczęką i nasilonym zgryzem otwartym klasy II za po...
Łączne leczenie ortodontyczne i chirurgiczne ciężkiej wady zgryzu klasy III ze zgryzem krzyżowym przednim i tylnym
W niniejszej pracy kazuistycznej przedstawiono przypadek dorosłego pacjenta z ciężką szkieletową wadą zgryzu klasy III, z ewidentnym niedorozwojem szczęki i nadmiernie rozwiniętą żuchwą, co powodowało zgryz krzyżowy przedni i tylny, a także przesu...
Dwunastoletnia obserwacja po przeprowadzeniu laserowej frenektomii w fazie wczesnego uzębienia mieszanego. Opis przypadku
Słowa kluczowe: frenektomia, diastema, laser Keywords: frenectomy, diastema, laser Streszczenie: Wędzidełko wargi górnej jest jednym z wędzidełek jamy ustnej, zlokalizowanym po wewnętrznej stronie górnej wargi w linii środkowej. Diastema pośrodkow...